Resultat

AUTO-EXPERTEN

2008-05-10

Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 22
Jimmy Nilsson Hästveda FRC 7 7 7 21

2 r 12
Andreas Boström Arlövs MC 5 5v 7 17

3 26
Mats Magnusson Gullabo RC 7 7 7 21

4 9
Åke Ingemansson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

5 55
Gustaf Gustafsson Grimslövs MS Team Rallysaft 7 7 4 18

6 58
Michael Sörensen Kristianstad FRC BARUM RACING 7 7 4 18

B - FINAL SENIORER

1 12
Andreas Boström Arlövs MC 5 5v 7 17

2 r 31
Tomi Lindberg Hästveda FRC 4 7 5 16

3 56
Klas Svensson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 5 4 7 16

4 50
Morgan Green Hässleholms MK 4 5 7 16

5 14
Paul Anderberg Cristianstad RC 4 5 7v 16

6 10
Kent Alm Bromölla MK BARUM RACING 7 5 5 17

C - FINAL SENIORER

1 31
Tomi Lindberg Hästveda FRC 4 7 5 16

2 32
Conny Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 5 5 4 14

3 29
Per Nilsson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 4 4 5 13

4 39
Kristian Eriksson Dahl Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 3 5 15

5 41
Mikael Tarkki Kinds MK Team Pekka Power 4 4 7 15

6 30
Stefan Svensson Kristianstad FRC TEAM Ripa Folkrace 3 5 5 13

A - FINAL DAMER

1 605
Linda Persson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

2 609
Linda Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

3 608
Åsa Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 3 5 4 12

4 606
Helen Johansson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 4 5 5 14

5 610
Emma Ingemansson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 5 S 5 10

6 601
Martina Jönsson Hästveda FRC 4 3 4 11

A - FINAL JUNIORER

1 306
Andreas Persson Simrishamns MK 4 7 7 18

2 305
Nathalie Johansson Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 5 5 7 17

3 311
Patrik Nilsson Simrishamns MK 5 4v 5 14

4 312
Kim Olsson Simrishamns MK 2 4v 4 10

5 301
Freddy Malmberg Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 5 3 15

6 308
Tom Edvardsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 7 4 18

ÖVRIGA SENIORER

43
Ivan Rasmussen Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 5 3 5 13

6
Stefan Nordin Simrishamns MK 4 4 4 12

21
Martin Hansson SMK Helsingborg 2 7 3 12

46
Mattias Andersson Älmhults MK 7 5 B 12

19
Göran Nilsson Grimslövs MS / Tyringe Bildemontering AB nr. 3 3 5 11

59
Patrik Ahlstedt Christianstad RC / V.VRAM RACING nr. 276 4 2 5 11

20
Kjell-Åke Andersson Haninge MK 4 3 4 11

53
Peter Lindén Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 4 7 B 11

36
Jim Oscarsson Dalby MK / Team Rallysaft nr. 134 7 4 B 11

18
Willy Ingemansson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 5 1v 4 10

51
Anders Lindén Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 5 5 S 10

44
Jonas Svensson Grimslövs MS 3 3 3 9

52
Johnny Carlsson Hästveda FRC B 4 4 8

45
Magnus Stedt Kristianstad FRC 3 4 7

25
Jörgen Persson Kristianstad FRC 1 4 2 7

35
Gert-Göran Persson Pilatorps MK / TEAM Magic Racing nr. 224 2v 5 B 7

5
Michael Hanhineva Karlskrona AK S 3 3 6

33
Bo Sörliden Kristianstad FRC 3 B 3 6

40
Jerry Jönsson Halmstad RC / Knutstorp Rajsing nr. 438 B 4 2 6

24
Johan Pedersen SMK Helsingborg 2 4 B 6

34
Christian Persson Kristianstad FRC B 2 3 5

16
Jonas Andersson Christianstad RC / V.VRAM RACING nr. 276 3 S 2 5

57
Glenn Johansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 5 Å 5

27
Mikael Persson Kristianstad FRC 5 B 5

1
Daniel Pettersson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 3 B Å 3

54
Göran Persson Kristianstad FRC 3 B 3

15
Bo Hellberg Karlskrona AK 2 B 2

17
Per-Ola Kullberg Tomelilla MK / Vroom Motorsport nr. 303 1 1

48
Jerry Svensson Hästveda FRC / Tyringe Bildemontering AB nr. B Å 0

61
Robert Nilsson Kungsbacka MA B Å 0

60
Ingemar Svensson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 S Å 0

11
Conny Jönsson Hästveda FRC B Å 0

4
André Persson Broby MK / Team Rovegårdens FR nr. 195 B 0

ÖVRIGA DAMER

602
Lotta Håkansson Tomelilla MK 5 B 3 8

603
Anneli Jönsson Dalby MK / Team Rallysaft nr. 134 S 4 3 7

901
Anna Olsson Sjöbo MK DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

310
Joakim Nilsson Pilatorps MK / TEAM Magic Racing nr. 224 4 3 3 10

304
Niklas Sjögren Kristianstad FRC 3 5 8

313
Angelica Edvardsson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 3 B 2 5

307
Monica Jacobsen Sjöbo MK / TEAM Magic Racing nr. 224 2 2 1 5

302
Samantha Rasmussen Pilatorps MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 2 B 5

902
Filip Svensson Hästveda FRC DEBUTANT

903
Linus Jönsson Tomelilla MK DEBUTANT

904
Magnus Nilsson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. DEBUTANT

U T E S L U T N A

SENIORER

3
Andreas Karlsson Asarums MS U U U 0

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se