Resultat

Högsommarracet

2009-07-25


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 64
Lars Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 7 7 21

2 14
Anders Lindén Pilatorps MK Gunnars Motorsport 5 7 7 19

3 23
Michael Sörensen Bromölla MK TEAM Magic Racing 7 5 7 19

4 52
Marcus Olsson Hästveda FRC 5 7 7 19

5 11
Johnny Åkesson Dalby MK 7 7 7 21

6 r 18
Jörgen Hansson Christianstad RC TEAM Magic Racing 7 7 4 18

B - FINAL SENIORER

1 18
Jörgen Hansson Christianstad RC TEAM Magic Racing 7 7 4 18

2 1
Dennis Johansson Dalby MK 5 7 5 17

3 47
Marek Bzorek Tomelilla MK Vrooom Motorsport 7 7 5 19

4 32
Freddy Malmberg Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 5 7 19

5 v 65
Martin Svensson Broby MK 5 5 7 17

6 r 55
Christian Lanqvist Ljungby MK TDM Motorsport 7 7 2 16

C - FINAL SENIORER

1 55
Christian Lanqvist Ljungby MK TDM Motorsport 7 7 2 16

2 7
Lars Danielsson Ljungby MK TDM Motorsport 7 4 5 16

3 51
Tim Johansson SMK Helsingborg Team Essen 4 7 5 16

4 12
Andreas Nilsson Ryds MK 4 7 5 16

5 29
Jimmy Johansson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 7 5 5 17

6 57
Gert-Göran Persson Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 5 4 16

A - FINAL DAMER

1 608
Linda Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

2 617
Martina Jönsson Hästveda FRC 5 7 5 17

3 r 605
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 3 4 14

4 607
Carina Mårtensson Karlskrona AK Team Rödeby buss 5 7 7 19

5 603
Zandra Svensson Tomelilla MK 5 2 7 14

6 618
Helen Johansson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 7 5 5 17

B - FINAL DAMER

1 605
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 3 4 14

2 615
Rita Kuokkanen Pilatorps MK TEAM Magic Racing 2 5 2 9

3 610
Maria Hallberg Karlskrona AK 4 5 3 12

4 614
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 4 4 5 13

5 604
Ann Rasmusen Pilatorps MK 3 2 3 8

6 616
Josefin Gustafsson Asarums MS 3 4 4 11

A - FINAL JUNIORER

1 306
Tom Edvardsson Bromölla MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

2 301
Kristian Persson Kungsbacka MA 5 7 4 16

3 v 309
Filip Svensson Hästveda FRC 7 5 5 17

4 311
Anton Claesson Grimslövs MS 4 4 7 15

A - FINAL JUNIORER

5 308
Robin Gustafsson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 5 5 5 15

6 307
Tim Bergstedt Kristianstad FRC B 4 4 8

ÖVRIGA SENIORER

20
Rolf Vatvedt Kalmar MK 3 5 7 15

22
Åke Ingemansson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 4 4 7 15

39
Magnus Olsson Hästveda FRC 7 3 5 15

27
Conny Nyberg Grimslövs MS / Tyringe Bildemontering AB nr. 5 5 4 14

67
Johnny Carlsson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 4 7 3 14

44
Conny Jönsson Hästveda FRC 5 3 5 13

59
Joakim Svensson Karlskrona AK / Nävragöls Gräv & Sprängtjänst 4 5 4 13

nr. 180

8
Conny Carlsson Osby MK 3 2 7 12

2
Mikael Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 4 3 5 12

34
Kjell-Åke Andersson Haninge MK 4 3 5 12

40
Johan Runesson Kalmar MK 5 3 4 12

56
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 5 5 2 12

41
Greger Ljung Simrishamns MK 3 5 3 11

17
Johan Mårtensson Karlskrona AK 4 4 3 11

10
Rikard Hedström Tomelilla MK 2 4 4 10

30
Thomas Ahlström Nybro AC / Team Bosses Boys Racing nr. 718 4 2v 4 10

61
Mikael Lundè Ryds MK 3 4 3 10

13
Berne Svensson Tomelilla MK 5 5 B 10

49
Jonas Kuokkanen Pilatorps MK / TEAM Magic Racing nr. 224 2 4 3 9

45
Robin Johansson Grimslövs MS 3 3 3 9

4
Lars Johnsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 4 2 9

42
Johan Sturesson Pilatorps MK 4 4 1 9

38
Tony Sandelius Broby MK 1 3 4 8

6
Joakim Olsson Hästveda FRC 2 2 4 8

36
Jan Nilsson Pilatorps MK 5 3 8

63
Jonas Ekstrand Kristianstad FRC 3 4 1 8

31
Ola Svensson Grimslövs MS 3 2 2 7

24
Magnus Lavesson Hässleholms MK / Vrooom Motorsport nr. 303 2 4 1 7

48
Jan Bergstedt Kristianstad FRC 4 3 B 7

50
Jan-Inge Pettersson Hässleholms MK 3 4 7

25
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 1 2 3 6

62
Mattias Ljungqvist Tomelilla MK 2 1 3 6

26
Gert Daun Sjöbo MK 2 2 2 6

43
Thomas Svensson Hässleholms MK 2 3 1 6

15
Jesper Andersson Hästveda FRC 3 2 1 6

37
Roger Nordborg Lycksele MK 3 2 1 6

9
Kenneth Löfgren Broby MK 1 S 4 5

28
Niklas Sjögren Kristianstad FRC B 3 2 5

ÖVRIGA SENIORER

19
Jimmy Nilsson Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 2 1 2 5

46
Roland Olsson Sjöbo MK 2 1 2 5

66
Jimmy Göransson Hässleholms MK 2 2 1 5

21
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 5 B 5

35
Joakim Pettersson Hässleholms MK 2 B 2

5
Johan Pedersen SMK Helsingborg 1 B 1

16
Henrik Svensson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 1 B 1

ÖVRIGA DAMER

606
Anna Olsson Sjöbo MK 4 3 7

601
Camilla Nordström Hästveda FRC B 3 3 6

609
Eva Daun Sjöbo MK B 4 2 6

612
Louise Oldskog Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 2 5

602
Helen Fredsson Kalmar MK T 4 4

ÖVRIGA JUNIORER

302
David Sjögren Kristianstad FRC S 3 3 6

305
Rebecca Jönsson Grimslövs MS 3 3 B 6

303
Niklas Olsson Sjöbo MK 4 B 4

304
Sabina Nilsson Hässleholms MK 3 3

310
Andreas Nilsson Pilatorps MK B 0

901
Sara Leise Eslövs MK DEBUTANT

902
Max Levin Hästveda FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se