Resultat

Vårracet

2010-05-08


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 r 1
Daniel Pettersson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 5 19

2 73
Freddy Malmberg Tomelilla MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

3 69
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 5 7 7 19

4 24
Lars Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 7 7 21

5 27
Christian Lanqvist Ljungby MK TDM Motorsport 5 7 7 19

6 42
Andreas Karlsson Asarums MS Team RACEPAGE 7 5 7 19

www.racepage.org

B - FINAL SENIORER

1 1
Daniel Pettersson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 5 19

2 58
Åke Ingemansson Hästveda FRC Tjabo.com 5 5 7 17

3 60
Jim Oscarsson Broby MK Team Rallysaft C/O Jim Oscarsson 7 7 3 17

4 68
Peter Dahl Grimslövs MS 5 7 5 17

5 r 70
Jörgen Hansson Christianstad RC TEAM Magic Racing 4 5 7 16

6 16
Jens Ekberg Grimslövs MS Team Rovegårdens FR 7 7 5 19

C - FINAL SENIORER

1 70
Jörgen Hansson Christianstad RC TEAM Magic Racing 4 5 7 16

2 34
Nicklas Johansson SMK Helsingborg 7 5 4 16

3 48
Håkan Johansson Dalby MK 7 4 5 16

4 3
Zerni Karlsson Simrishamns MK 5 7 4 16

5 13
Henrik Svensson Hässleholms MK 7 4 5 16

6 62
Jan Nilsson Pilatorps MK 4 5 7 16

A - FINAL DAMER

1 610
Ida Svensson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

2 616
Josefin Gustafsson Asarums MS Team RACEPAGE 7 4 7 18

www.racepage.org

3 619
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 5 5 5 15

4 614
Jennifer Andersson Simrishamns MK 5 5 5 15

5 601
Frida Börjesson Kungsbacka MA Team Attans Racing 7 7 7 21

6 r 609
Linda Nilsson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 3 4 4 11

B - FINAL DAMER

1 609
Linda Nilsson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 3 4 4 11

2 620
Martina Jönsson Hästveda FRC 3 4 5 12

3 603
Tina Jönsson Simrishamns MK 4 7 4 15

4 606
Eva Daun Sjöbo MK Dreamcars.se 5 5 4 14

5 615
Monica Lejon Sjöbo MK Dreamcars.se 2 3 3 8

6 613
Anneli Jönsson Dalby MK 4 2 3 9

A - FINAL JUNIORER

1 314
Robin Gustafsson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 7 5 7 19

2 311
Anton Claesson Grimslövs MS 7 7 7 21

3 317
Kristian Persson Kungsbacka MA 5 7 5 17

A - FINAL JUNIORER

4 312
Sebastian Klyft Eslövs MK 5 3 7 15

5 r 308
Andreas Nilsson Pilatorps MK S 4 5 9

6 305
Emil Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 7 3 17

B - FINAL JUNIORER

1 308
Andreas Nilsson Pilatorps MK S 4 5 9

2 301
Olof Andersson Osby MK 5 3 4 12

3 302
Fredrik Persson Simrishamns MK 3 4 4 11

4 313
Jens Olssson Simrishamns MK 4 5 3 12

5 315
Elin Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri B 4 4 8

6 310
Robert Hedström Tomelilla MK B 5 5 10

ÖVRIGA SENIORER

65
Michael Sörensen Bromölla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 7 1 7 15

35
Conny Carlsson Osby MK 5 5 5 15

28
Johnny Carlsson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 4 5 5 14

12
Johan Nilsson Kristianstad FRC C/O Helle Isaksen / BARUM 5 4 5 14

RACING nr. 143

47
Gert Daun Sjöbo MK / Dreamcars.se nr. 34 5 5 4 14

21
Ulf Andersson SMK Helsingborg 3 5 5 13

49
Bengt Svensson Simrishamns MK 3 7 3 13

17
Kim Olsson Simrishamns MK 5 S 7 12

56
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 4 4 4 12

54
Christian Persson Kristianstad FRC C/O Helle Isaksen 1 4 4 9

67
Jan-Inge Pettersson Hässleholms MK 1 4 4 9

23
Conny Jönsson Hästveda FRC 2 3 4 9

14
Thommy Larsson Osby MK 3 2 4 9

6
Johan Pedersen SMK Helsingborg 2 4 3 9

44
Mikael Persson Kristianstad FRC C/O Helle Isaksen 5 3 1 9

4
Jörgen Persson Kristianstad FRC C/O Helle Isaksen 3 S 5 8

38
Harald Lanqvist Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 B 4 4 8

61
Jonas Johansson SMK Helsingborg 1 3 4 8

74
Ola Lindgren SMK Helsingborg 1 4 3 8

20
Fredrik Eklund Bromölla MK 2 3 3 8

63
Magnus Stedt Kristianstad FRC C/O Helle Isaksen 2 3 3 8

59
Andreas Nilsson Ryds MK 3 2 3 8

36
Tom Edvardsson Bromölla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 3 2 8

10
Robin Johansson Grimslövs MS 4 4 B 8

72
Marcus Andersson EmådalensMK 2 2 3 7

26
Mikael Olsson Södra Lappmarkens MK / TEAM Ripa Folkrace 3 2 2 7

nr. 250

33
Kent Andersson Hästveda FRC 4 3 B 7

64
Rikard Hedström Tomelilla MK 4 3 7

9
Jesper Andersson Hästveda FRC 2 1 3 6

ÖVRIGA SENIORER

7
Björn Bergstrand Osby MK 1 3 2 6

52
Andreas Wahlman Laholms MK 2 2 2 6

22
Joakim Karlsson Osby MK 1 2 2 5

39
Joakim Pettersson Hässleholms MK 3 2 B 5

37
Andreas Persson Simrishamns MK 2 3 5

75
Fredrik Nilsson SMK Helsingborg 3 2 5

15
Kjell Jönsson Hästveda FRC 1 2 1 4

18
Per-Ola Kullberg Tomelilla MK / Vrooom Motorsport nr. 303 4 B Å 4

43
Leo Ivarsson Fjärås MK 4 Å 4

8
Henrik Borgström Pilatorps MK 4 B 4

57
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 2 1 3

66
Henrik Sjöberg Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 3 B 3

19
Kjell-Åke Andersson Haninge MK S S Å 0

31
Martin Bysén Ryds MK S Å 0

46
Sven Nordström Hästveda FRC Å 0

ÖVRIGA DAMER

612
Sarha Nilsson Osby MK 2 3 2 7

607
Matilda Willadsen Tomelilla MK / Team Rallysmurfarna B 3 3 6

618
Lina Pedersen SMK Helsingborg 4 B 2 6

604
Camilla Nordström Hästveda FRC B Å 0

608
Josefin Knutsson SMK Helsingborg 0

901
Josefin Ullerholm SMK Helsingborg / Team Rallysmurfarna DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

306
Anton Lejon Sjöbo MK / Dreamcars.se nr. 34 4 2 2 8

304
Tobias Klyft Eslövs MK 2 2 3 7

303
Linus Meiers Benz Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 4 B 2 6

905
Marcus Nilsson Eslövs MK DEBUTANT

906
Måns Thomasson Kristianstad FRC C/O Helle Isaksen DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se