Resultat

Mekonomen i Osby Racet

2012-07-28


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 r 22
Bengt Svensson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 1 7 7v 15

2 21
Johnny Carlsson Hästveda FRC Osby Bilservice 2 7 7 16

3 32
Mikael Ingemansson Hästveda FRC Osby Bilservice 7 5 7 19

4 37
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 7 7 5 19

5 62
Martin Zettervall Hästveda FRC 5 7 5 17

6 10
Lars Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 7 5 7 19

B - FINAL SENIORER

1 22
Bengt Svensson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 1 7 7v 15

2 r 27
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 5 7 3 15

3 48
Rikard Hedström Tomelilla MK WooDoo Racing 7 4 5 16

4 4
Åke Ingemansson Hästveda FRC Osby Bilservice 7 5 4 16

5 64
Berne Svensson Tomelilla MK 7 7 2 16

6 54
Gert-Åke Klyft Eslövs MK 4 5 7 16

C - FINAL SENIORER

1 27
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 5 7 3 15

2 20
Tim Johansson SMK Helsingborg Team Essen 7 4 4 15

3 r 31
Fredrik Petersson SMK Helsingborg A-Team 4 5 5 14

4 38
Jon Franzén Lessebo MK 5 5 5 15

5 53
Jan-Erik Kristersson Kristianstad FRC Team Bröd Racing 5 2 7 14

6 61
Lars Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 4 7 4 15

D - FINAL SENIORER

1 31
Fredrik Petersson SMK Helsingborg A-Team 4 5 5 14

2 v 57
Michael Sörensen Bromölla MK TEAM Magic Racing 4 7 3 14

3 30
Lars Arvidsson Skånes Racers Ideella Förening Team EVR 3 3 7 13

(Extrem Volvo Racing)

4 r 56
Åke Andersson Haninge MK 3 7 2 12

5 46
Sven Nordström Hästveda FRC Osby Bilservice 5 4 5 14

6 9
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 5 4 5 14

E - FINAL SENIORER

1 56
Åke Andersson Haninge MK 3 7 2 12

2 3
Fredrik Eriksson Skillingaryds MK 5 3 4v 12

3 65
Paul Anderberg Kristianstad FRC 3 4 4 11

4 41
Jesper Andersson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 1 4 7 12

5 47
Milan Radak SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 2 2 7 11

6 24
Jimmy Johnsson Sölvesborgs MS 7 5 1 13

A - FINAL DAMER

1 612
Carina Mårtensson Karlskrona AK Team Rödeby buss 4 7v 7 18

2 603
Emma Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 7 5 7 19

3 601
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 5 5 5 15

4 r 605
Linda Marie Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 3 4 4 11

A - FINAL DAMER

5 614
Mia Fjellström Laholms MK 7 5 7 19

6 615
Martina Jönsson Hästveda FRC 5 7 5 17

B - FINAL DAMER

1 605
Linda Marie Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 3 4 4 11

2 610
Lena Strömgren HBK (Höörs Bilklubb) Team EVR (Extrem Volvo 7 4 1 12

Racing)

3 609
Rebecka Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 3 3 4 10

4 617
Ulla Borg Kristianstad FRC 3 2 3 8

5 613
Sara Elfhav Kristianstad FRC Team Bröd Racing 2 2 4 8

6 606
Katarina Hedström Tomelilla MK WooDoo Racing 4 4 8

A - FINAL JUNIORER

1 317
Tobias Jönsson Hässleholms MK JG Mark & Betongarbete 4 4 7 15

2 314
Albin Svensson Hästveda FRC 7 4 5 16

3 r 310
Tom Persson Tomelilla MK 5 5 5 15

4 307
Max Mattisson Vimmerby MS 7 7 5 19

5 316
Eddie Eriksson Asarums MS 7 5 7 19

6 320
Robin Persson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 5 7 7 19

B - FINAL JUNIORER

1 310
Tom Persson Tomelilla MK 5 5 5 15

2 309
Johannes Ohlsson Asarums MS 3 7 2 12

3 312
Lina Nilsson KS Klippan Team Stidsvig 1 5 4 10

4 306
Pontus Sandh Tomelilla MK 3 3 4 10

5 318
Ronja Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 3 2 4 9

6 308
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK Gunnars Motorsport 5 4 3 12

ÖVRIGA SENIORER

55
Kristian Gustavsson Grimslövs MS 7 2 2 11

44
Patrik Nilsson Laholms MK 7 4 B 11

42
Jim Jönsson Simrishamns MK 2 4 4 10

35
Håkan Jönsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 5 5 S 10

5
Dan Malmsjö Simrishamns MK 3 3 3v 9

39
Morgan Mattsson Kristianstad FRC / Team Bröd Racing nr. 542 3 3 3 9

19
Fredrik Fredbo Tomelilla MK 4 2 3 9

45
Gustaf Bysén Ryds MK 3 4 2 9

2
Mats Larsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 4 5 S 9

12
Tobias Nilsson Simrishamns MK 4v 5 S 9

15
Göran Arvidsson HBK (Höörs Bilklubb) / Team EVR (Extrem Volvo S 3 5 8

Racing) nr. 98

11
Magnus Nilsson Pilatorps MK / Team Stidsvig nr. 729 1 3 4 8

8
Mikael Hult Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 2 2 4 8

60
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 2 4 8

7
Bo Nilsson Asarums MS S 7 1 8

ÖVRIGA SENIORER

23
Anders Svensson Asarums MS 3 4 1 8

59
Agustin Ramirez Acosta Skillingaryds MK 5 3 8

1
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Team JONI nr. 168 2 B 5 7

18
Mikael Aronsson Skillingaryds MK B 3 3 6

49
Nicholas Rooth Osby MK 3 S 3 6

28
Jacob Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 2 B 3 5

25
Robert Hedström Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 4 1 B 5

17
Conny Jönsson Hästveda FRC 5 B 5

50
Joakim Holmstedt Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport nr. 2 B 2 4

494

43
Sebastian Mattsson Kristianstad FRC 4 B Å 4

40
Bo-Göran Arvidsson HBK (Höörs Bilklubb) / Team EVR (Extrem Volvo 4 B 4

Racing) nr. 98

36
Anders Eriksson Skillingaryds MK 1 2 B 3

14
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 B Å 3

16
Joakim Karlsson Osby MK / Team Bugarna nr. 309 3 Å Å 3

58
Mattias Hansen Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport nr. S 3 S 3

494

910
Jim Andersson Kristianstad FRC DEBUTANT

911
Christoffer Persson Osby MK DEBUTANT

912
Philip Olsson Tomelilla MK DEBUTANT

913
Andreas Bergkvist HBK (Höörs Bilklubb) / Team EVR (Extrem Volvo DEBUTANT

Racing) nr. 98

ÖVRIGA DAMER

604
Anette Arvidsson Skånes Racers Ideella Förening / Team EVR 2 3 2 7

(Extrem Volvo Racing) nr. 98

618
Elin Linder Hästveda FRC / Gitts Åkeri nr. 642 S 7 B 7

611
Mia Hallin MK Gutarna / Team Bröd Racing nr. 542 B 1 5 6

602
Ellinor Lundin Kristianstad FRC 1 2 3 6

616
Anna Sjöberg Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 4 1 Å 5

608
Elisabeth Moberg Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 5 B Å 5

607
Camilla Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 S 3 Sv 3

ÖVRIGA JUNIORER

303
Nathalie Petersson SMK Helsingborg / A-Team nr. 319 4 3 1 8

311
Viktor Andersson Höörs MK 2 2 3 7

313
Amanda Hansson Kungliga Automobil Klubben 4 3 B 7

315
Lenina Svensson Tomelilla MK 2 B 3 5

305
Jimmy Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 1 1 2 4

301
Ted Holtne Asarums MS 2 1 Å 3

901
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK DEBUTANT

902
Marcus Andersson SMK Hörby / Lundells Motorsport nr. 656 DEBUTANT

903
Joacim Rollving Tomelilla MK DEBUTANT

904
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se