Resultat

Vårracet

2013-05-04


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 45
Freddy Malmberg Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 5 7 19

2 22
Lars Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 7 7 7 21

3 r 30
Christian Liljeqvist Hässleholms MK JG Mark & Betongarbete 5 5 7 17

4 v 59
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

5 29
Martin Hansson Hästveda FRC Osby Bilservice 7 4 7 18

6 67
Michael Sörensen Hästveda FRC TEAM Magic Racing 7 7 7 21

B - FINAL SENIORER

1 30
Christian Liljeqvist Hässleholms MK JG Mark & Betongarbete 5 5 7 17

2 5
Daniel Nykvist Skillingaryds MK 7 3 7 17

3 40
Jonas Mattsson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 5 7 5 17

4 r 54
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 2 7 7 16

5 11
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 5 5 17

6 63
Martin Isaksen Tomelilla MK 7 7 4 18

C - FINAL SENIORER

1 54
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 2 7 7 16

2 75
Andreas Persson Simrishamns MK 7 5 5 17

3 85
Tim Bergstedt Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 5 7 4 16

4 71
Danny Eckhoff Hässleholms MK Team Rallysaft 4 7 5 16

5 r 73
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 3 5 7 15

6 48
Jimmy Persson Kristianstad FRC 7 7 2 16

D - FINAL SENIORER

1 73
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 3 5 7 15

2 19
Fredrik Eriksson Skillingaryds MK 4 7 4 15

3 46
Tony Persson Simrishamns MK 3 4 7 14

4 64
Bo Nilsson Asarums MS 5 5 5 15

5 r 20
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC BARUM RACING 3 4 7 14

6 76
Tom Edvardsson Bromölla MK 7 5 3 15

E - FINAL SENIORER

1 20
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 3 4 7 14

2 15
Tobias Nilsson Simrishamns MK 7 7 14

3 16
Berne Svensson Tomelilla MK 5 4 5 14

4 56
Bengt Svensson Simrishamns MK / Bil & Maskin Degeberga AB nr. 5 4 5 14

112

5 43
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 4 7 13

6 38
André Malmros Arlövs MC 5 4 5 14

A - FINAL DAMER

1 603
Sofie Fors Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 7 5 19

2 606
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 3 5 7 15

3 618
Emma Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 7 5 7 19

4 615
Elisabeth Moberg Ljungby MK Team Mjäryds Gräv 7 7 5 19

A - FINAL DAMER

5 619
Sabina Nilsson Hässleholms MK 3 7 7 17

6 r 612
Emma Ingemansson Hästveda FRC Osby Bilservice 5 4 5 14

B - FINAL DAMER

1 612
Emma Ingemansson Hästveda FRC Osby Bilservice 5 4 5 14

2 611
Josefin Gustafsson Asarums MS Team RACEPAGE 7 B 7 14

www.racepage.org

3 601
Elin Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 4 7 B 11

4 605
Helena Telander Älmhults MK 5 4 5 14

5 617
Mia Fjellström Laholms MK 5 5 3v 13

6 621
Frida Börjesson Kungsbacka MA 4 4 4 12

A - FINAL JUNIORER

1 307
Emil Nilsson Simrishamns MK Gunnars Motorsport 5 5 7 17

2 319
Ronja Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 4 5 7 16

3 312
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 5v 5 3 13

4 r 302
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK 3 4 5 12

5 320
Jesper Leise Eslövs MK Team Rallysaft 7 7 5 19

6 301
Robin Persson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 7 7 7 21

B - FINAL JUNIORER

1 302
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK 3 4 5 12

2 318
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 5 B 4 9

3 303
Olivia Chronwall Dalby MK Hagestigs Motorsport 4 3 5 12

4 309
Nellie Englund Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 4 7 2 13

5 308
Lenina Svensson Tomelilla MK 2 4 3 9

6 310
Ted Holtne Asarums MS 7 4 B 11

ÖVRIGA SENIORER

49
Zerni Karlsson Simrishamns MK 4 5 4 13

72
Mikael Ingemansson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 4 4 13

34
Martin Schön Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 7 2 4 13

1
Jörgen Hansson Christianstad RC / Gunnars Motorsport nr. 217 S 7 5 12

9
Daniel Gullstrand Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 4 4 4 12

60
Torbjörn Ivarsson Hässleholms MK 4 4 4 12

57
Pier Gustavsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 4 5 3 12

77
Fredrik Fredbo Tomelilla MK 4v 5 3 12

62
Åke Ingemansson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 1 5 5 11

12
Nils-Göran Karlsson Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 5 1 5 11

47
Tina Buhre Tomelilla MK 5 2 4 11

26
Jan-Erik Kristersson Kristianstad FRC / Team Bröd Racing nr. 542 3 5 3 11

80
Manfred Levander Tomelilla MK 5 4 2 11

33
Mats Larsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 4 7 B 11

41
Andreas Anderberg Bromölla MK 4 7 B 11

ÖVRIGA SENIORER

32
Max Englund Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport nr. 2 3 5 10

494

74
Mattias Nilsson Tomelilla MK / Skrot&Metall återvinning nr. 107 2 3 5 10

69
Roberth Krondahl Tomelilla MK / Berggrens Metallia nr. 270 1 5 4 10

18
Conny Jönsson Hästveda FRC 3 3 4 10

6
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 4 3 3 10

39
Jörgen Persson Kristianstad FRC 4 3 3 10

37
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 B 4 4 8

25
Mikael Aronsson Skillingaryds MK 4 1 3 8

21
Jim Oscarsson Hässleholms MK / Team Rallysaft nr. 134 5 B 3 8

79
Sebastian Mattsson Kristianstad FRC / Team Bröd Racing nr. 542 3 3 2 8

53
Patrik Nilsson Crona Älmhults MK B 4 3 7

8
Christer Jönsson Grimslövs MS / Osby Bilservice nr. 43 2 2 3 7

13
Michael Sandin Kristianstad FRC 2 2 3 7

51
Sven Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 2 3 7

4
Viktor Andersson Höörs MK 3 2 2 7

36
Ronnie Pettersson Hässleholms MK / Gunnars Motorsport nr. 217 3 2 2 7

61
Christoffer Svensson Simrishamns MK 3 2 2 7

7
Anders Eriksson Skillingaryds MK 3 3 1 7

44
Jonathan Johansson SMK Örkelljunga 3 3 1 7

14
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 1 3 2 6

28
Jacob Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 1 3 2 6

83
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 3 1 2 6

2
Åke Andersson Haninge MK 1 B 4 5

50
Jimmy Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 1 2 2 5

3
Christian Nilsson Osby MK 2 1v 2 5

82
Joakim Holmstedt Hästveda FRC 2 3 B 5

23
Jens Ekberg Grimslövs MS / Team Rovegårdens FR nr. 195 5 S B 5

24
Bo Anderberg Bromölla MK 2 1 1 4

65
Christer Andersson Simrishamns MK 2 2 B 4

81
Robin Johansson Grimslövs MS 4 B 4

52
Henrik Sjöberg Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 3 B 3

10
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 1 1

35
Erik Walter Asarums MS / Osby Bilservice nr. 43 B Å 0

78
Jim Jönsson Simrishamns MK B Å 0

ÖVRIGA DAMER

609
Martina Jönsson Hästveda FRC 2 4 4 10

607
Linda Marie Nilsson Christianstad RC / Gunnars Motorsport nr. 217 3 3v 4 10

608
Anna Sjöberg Ljungby MK 5 5 B 10

613
Fatima Anderberg Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 4 3v 2 9

620
Matilda Willadsen Tomelilla MK / Martin Svensson Motorsport nr. B 3 3 6

614
Camilla Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 S 3 6

ÖVRIGA DAMER

616
Annica Johansson SMK Örkelljunga 2 2 2 6

610
Annelie Hansson Hässleholms MK 4 B B 4

604
Git Sildén Gustavsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 2v B Å 2

ÖVRIGA JUNIORER

311
Totte Ekman HBK (Höörs Bilklubb) / Team EVR (Extrem Volvo 3 3 B 6

Racing) nr. 98

305
André Olsson Simrishamns MK / Team Lasses Trafikskola B 4 4

314
Tobias Nordborg Osby MK 3 B 3

313
Tom Persson Tomelilla MK 1 B Å 1

315
Hjalmar Petersson Grimslövs MS B Å 0

316
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 B Å 0

901
Gustaf Aronsson Skillingaryds MK DEBUTANT

902
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se