Resultat

Autoexperten i Perstorp Racet

2013-08-31


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 44
Bengt Svensson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 5 19

2 46
Joakim Karlsson Osby MK 7 7 7 21

3 3
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC 7 7v 4 18

4 11
Tobias Nilsson Simrishamns MK 5 7 7 19

5 19
Joakim Svensson Karlskrona AK 7 7 7 21

6 r 23
Mattias Hansen Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 4 5 7 16

B - FINAL SENIORER

1 v 23
Mattias Hansen Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 4 5 7 16

2 40
Jesper Andersson Hästveda FRC Osby Bilservice 5 5 7 17

3 37
Jimmy Persson Kristianstad FRC 7 7 3 17

4 r 12
Berne Svensson Tomelilla MK 7 7 2 16

5 67
Jimmy Hörberger Tomelilla MK 7 7 4 18

6 25
Tomas Hansson Tomelilla MK 7 5 5 17

C - FINAL SENIORER

1 12
Berne Svensson Tomelilla MK 7 7 2 16

2 32
Jonas Mattsson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 7 3 5 15

3 47
Freddy Malmberg Ljungby MK TEAM Magic Racing 5 4 7 16

4 49
Michael Sörensen Hästveda FRC TEAM Magic Racing B 7 7 14

5 15
Fredrik Eriksson Skillingaryds MK TEAM BBG 5 4 7 16

6 14
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 4 7 5 16

A - FINAL DAMER

1 607
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 7 5 7 19

2 615
Jessica Mattsson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 7 7 5 19

3 603
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 5 4 16

4 605
Martina Jönsson Hästveda FRC 3 4 5 12

5 614
Sara Elfhav Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 4 7 4 15

6 601
Sofie Fors Ljungby MK TEAM Magic Racing 5 7 7 19

A - FINAL JUNIORER

1 319
Johannes Ohlsson Asarums MS 7 7 4 18

2 r 310
Oscar Hansen Laholms MK 4 5 5 14

3 314
Albin Ström Osby MK Osby Bilservice 7 7 7 21

4 326
Eddie Eriksson Asarums MS 7 7 5 19

5 312
Robin Persson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 5 7 7 19

6 309
Berthil Hansen Laholms MK 3 7 7 17

B - FINAL JUNIORER

1 310
Oscar Hansen Laholms MK 4 5 5 14

2 327
Max Mattisson Vimmerby MS AGI Gullabo Rally 0486-21851 5 4 5 14

3 322
Nellie Englund Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 7 4 2 13

4 325
Tom Persson Tomelilla MK 4 4 4 12

5 318
Hjalmar Petersson Grimslövs MS 5 4 5 14

B - FINAL JUNIORER

6 306
André Olsson Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola 4 5 4 13

Sjöbo

ÖVRIGA SENIORER

58
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 259 7 B 7 14

52
Fredrik Torstensson Pilatorps MK 7 4 3 14

31
Jörgen Persson Kristianstad FRC 3 3 7 13

62
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 5 5 13

10
Jimmy Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 259 4v 4 5 13

20
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Team JONI nr. 168 3 5 4 12

38
Sven Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 3 4 12

43
Mikael Aronsson Skillingaryds MK / TEAM BBG nr. 323 4 5 3 12

5
Anders Eriksson Skillingaryds MK / TEAM BBG nr. 323 3 4 4 11

30
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 5 2 11

60
Bo Nilsson Asarums MS 4 5 2 11

59
Tobias Petersson Wäxjö MS 5 B 5 10

54
Mikael Sandahl Ryds MK 2 4 4 10

48
Ola Nilsson KS Klippan 4 3 3 10

6
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 5 4 1 10

27
Göran Arvidsson HBK (Höörs Bilklubb) 5 5 B 10

2
Andreas Ekholst Svedala MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 2 2 5 9

36
Joakim Pettersson Hässleholms MK 2 2 5 9

26
Martin Zettervall Hästveda FRC S 5 4 9

17
Nils Palm Osby MK 2 3v 4 9

21
Martin Bysén Ryds MK 3 3 3 9

45
Pier Gustavsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 3 3 3 9

56
Jim Jönsson Simrishamns MK 3 4 2 9

63
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 5 4 B 9

28
Roger Johansson SMK Örkelljunga 2 1 5 8

57
Joakim Holmstedt Hästveda FRC 2 2 4 8

35
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 1 4 3 8

8
Michael Sandin Kristianstad FRC 2 3 3 8

9
Conny Jönsson Hästveda FRC 3 5 B 8

34
Daniel Nykvist Skillingaryds MK / TEAM BBG nr. 323 3 2 2 7

64
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC B 7 B 7

4
Jonathan Johansson SMK Örkelljunga 4 B 2 6

42
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 3 3 B 6

33
Sam Claeson Hästveda FRC 4 2 Å 6

65
Hans Nilsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 4 2 6

66
Patrik Magnusson Nybro AC 3 2 B 5

55
Patrik Sandahl Ryds MK 5 B Å 5

24
Dennis Johansson Dalby MK 5 B 5

50
Paul Johnsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 B S 4 4

ÖVRIGA SENIORER

29
Tommy Persson Pilatorps MK E 4 B 4

53
Anton Lejon Ystad MK 4 B Å 4

22
Gustaf Bysén Ryds MK 2 Å 2

39
Martin Svensson Broby MK 2 Å 2

7
Johan Jeppsson Skillingaryds MK / TEAM BBG nr. 323 1 B B 1

13
Roberth Krondahl Tomelilla MK / Berggrens Metallia nr. 270 1 B Å 1

16
Roger Sandin Kristianstad FRC 1 Å 1

51
Johan Svensson Broby MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 B Å 0

41
Patrik Nilsson Laholms MK S Å 0

61
Patrik Norremark Trelleborgs MK S Å 0

ÖVRIGA DAMER

610
Emma Magnusson Karlskrona AK / AGI Gullabo Rally 0486-21851 5 5 2 12

nr. 68

609
Ronja Frankel Hästveda FRC 4 3 3 10

613
Camilla Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 S 3 8

604
Lina Nilsson KS Klippan 2 4 B 6

611
Siv Olsson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 3 B 6

608
Mia Fjellström Laholms MK S 4 Å 4

606
Linda Persson Hästveda FRC 4 Å 4

ÖVRIGA JUNIORER

307
Emil Nilsson Simrishamns MK / Gunnars Motorsport nr. 217 2 5 4 11

303
Olivia Chronwall Dalby MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 3 5 3 11

308
Hilde Olsson Tomelilla MK 1 2 7 10

304
Max Nilsson Eslövs MK / Team Arup?s Motorsport nr. 611 7 2 1 10

302
Nathalie Petersson SMK Helsingborg / A-Team nr. 319 5 5 B 10

328
Anton Kruus Tomelilla MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 3 3 2 8

316
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 2 2 8

323
Emil Claesson Grimslövs MS 4 S 3 7

311
Albin Svensson Hästveda FRC / Team Rallysaft nr. 134 2 3 2 7

324
Rebecka Persson Holmberg Tomelilla MK 3 3 1 7

317
Tobias Nordborg Osby MK 2 1 3 6

315
Matilda Lejon Ystad MK 3 3 Å 6

321
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 5 B Å 5

329
Emma Palo Asarums MS B E 3 3

320
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 B B 2

901
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga DEBUTANT

902
Linus Jönsson Tomelilla MK DEBUTANT

903
Hampus Magnusson Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport DEBUTANT

nr. 494

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se