Resultat

Mekonomen i Osby Racet

2014-07-26


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 7
Freddy Malmberg Ljungby MK TEAM Magic Racing 4 7 7 18

2 r 31
Johan Nilsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 5 5 17

3 22
Tobias Nilsson Kristianstad FRC 7 7 7 21

4 35
Robin Mattisson Vimmerby MS AGI Gullabo Rally 0486-21851 7v 7 7 21

5 65
Tobias Jönsson Hässleholms MK 5 7 7 19

6 27
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 7 7 19

B - FINAL SENIORER

1 31
Johan Nilsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 5 5 17

2 r 34
Mats Magnusson Karlskrona AK AGI Gullabo Rally 0486-21851 5 5 5 15

3 8
Glenn Johansson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 7 5 5 17

4 29
Mats Olsson Dalby MK 4 7 7 18

5 16
Christian Klang Eslövs MK 5 4 7 16

6 55
Krister Berdén Hästveda FRC Osby Bilservice 7 3 7 17

C - FINAL SENIORER

1 34
Mats Magnusson Karlskrona AK AGI Gullabo Rally 0486-21851 5 5 5 15

2 63
Mattias Hansen Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 7 7 1 15

3 44
Robin Lagerström Kristianstad FRC 4 7 4 15

4 r 45
Stefan Axelsson Älmhults MK 7 3 4 14

5 6
Martin Svensson Hästveda FRC 5 5 5 15

6 54
Axel Blomvik Hästveda FRC 7 3 5 15

D - FINAL SENIORER

1 45
Stefan Axelsson Älmhults MK 7 3 4 14

2 41
Patrik Nilsson Laholms MK 3 4 7 14

3 12
Nicklas Johansson Pilatorps MK Team JONI 5 4 5 14

4 r 30
Mats Larsson Pilatorps MK Team Filborna 1 5 7 13

5 51
Tomas Jönsson Kristianstad FRC 2 7 5 14

6 58
Martin Schön Kristianstad FRC Team Buse 4 5 5 14

E - FINAL SENIORER

1 30
Mats Larsson Pilatorps MK / Team Filborna nr. 234 1 5 7 13

2 20
Johan Jeppsson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 7v 4 2 13

3 23
Richard Dalberg SMK Örkelljunga 4 4 4 12

4 26
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 7 3 13

5 25
Ted Holtne Asarums MS 2 5 5 12

6 57
Magnus Nilsson Svedala MK / Team Polar nr. 170 5 4 3 12

A - FINAL DAMER

1 610
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK 5 7 7 19

2 603
Siv Walter Hästveda FRC Osby Bilservice 5 4 5 14

3 605
Linda Nilsson Kristianstad FRC 7 7 5 19

4 609
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 4 5 4 13

5 606
Mia Fjellström Laholms MK 7 5 7 19

A - FINAL DAMER

6 601
Ulla Borg Kristianstad FRC Team Buse 4 4 3 11

A - FINAL JUNIORER

1 301
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 4 4 5 13

2 304
Hjalmar Petersson Grimslövs MS 5 7 7 19

3 303
Ronja Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 3 4 5 12

4 307
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK Gunnars Motorsport 3 5 7 15

5 308
Sebastian Dahl Hästveda FRC 7 7 4 18

6 302
Joel Hult Hästveda FRC Gunnars Motorsport 7 5 3 15

ÖVRIGA SENIORER

53
Morten Solberg Kristianstad FRC 5 4 3 12

18
Daniel Nykvist SMK Arboga / TEAM BBG nr. 323 4 2 5 11

1
Jörgen Hansson Christianstad RC / Gunnars Motorsport nr. 217 7 B 4 11

48
Lars Koppetsch Sjöbo MK 4 4 3 11

32
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 3 4 10

50
Mikael Stiftel Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 3v 3 4 10

42
Patrik Crona Älmhults MK 5 1v 4 10

11
Mikael Jönsson Kristianstad FRC 4 3 3 10

37
Jörgen Persson Kristianstad FRC 4 3 3 10

17
Benny Olsson Skånes Racers Ideella Förening / TEAM 2 3 4 9

PÄRUPS RACING nr. 146

3
Viktor Andersson Höörs MK 1 5 3 9

43
Emil Riihelä Kristianstad FRC 3 3 3 9

59
Jonathan Johansson SMK Örkelljunga 3 4 2 9

40
Conny Carlsson Osby MK 5 2 2 9

10
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 3 2 3 8

60
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 3 2 3 8

49
Rasmus Svensson Ryds MK 1 5 2 8

24
Jonas Johansson Pilatorps MK / Team JONI nr. 168 1 2 4 7

33
Anders Ljungdahl Rödeby Eks MS / Team Alla Svin nr. 230 2 5 B 7

5
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 2v 2 6

38
Sam Claeson Hästveda FRC 2 2 2 6

62
Jim Kronbäck Kristianstad FRC S 1 4 5

47
Mats Pedersen Hästveda FRC 2 1 2 5

2
Fredrik Eriksson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 3 B 2 5

15
Hans Nilsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 3 1 1 5

13
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 2 S 4

64
Mikael Aronsson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 4 B 4

36
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 1 1 1 3

9
Conny Jönsson Hästveda FRC B 2 B 2

56
Gert Bauhn SMK Örkelljunga 2v S S 2

19
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 1 1

ÖVRIGA SENIORER

46
Patrik Nielsen SMK Helsingborg B B Å 0

901
Johan Grahn Höörs MK DEBUTANT

ÖVRIGA DAMER

602
Annica Johansson SMK Örkelljunga 3 3 4 10

608
Anna Gunnarsson SMK Örkelljunga 3 B B 3

ÖVRIGA JUNIORER

305
Dennis Hedström Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 5 3 4 12

306
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga 4 3 3 10

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se