Resultat

Sparbanken Skåne Racet

2015-05-09


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 r 66
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 4v 7 18

2 79
Emil Nilsson Tomelilla MK 5 7 7 19

3 78
Robin Lagerström Kristianstad FRC 7 4 7 18

4 91
Gösta Wremert Skene MS 7 7 5 19

5 44
Johan Nilsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 7 5 19

6 48
Håkan Johansson Eslövs MK 5 7 7 19

B - FINAL SENIORER

1 66
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 4v 7 18

2 12
Berne Svensson Tomelilla MK 7 4 7 18

3 94
Jimmy Persson Kristianstad FRC 5 5 7 17

4 55
Robert Thomsson Pilatorps MK Team Tyringe Bildemontering AB 7 7 4 18

5 24
Christian Klang Eslövs MK 7 3 7 17

6 r 80
Lars Koppetsch Sjöbo MK 5 7 5 17

C - FINAL SENIORER

1 80
Lars Koppetsch Sjöbo MK 5 7 5 17

2 59
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 5 7 5 17

3 28
Jan-Erik Kristersson Kristianstad FRC 5 4 7 16

4 95
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 4 7 5 16

5 r 22
Roger Sandin Kristianstad FRC 7 3 5 15

6 93
Martin Schön Kristianstad FRC Team Buse 2 7 7 16

D - FINAL SENIORER

1 22
Roger Sandin Kristianstad FRC 7 3 5 15

2 20
Kristian Eriksson Dahl Hästveda FRC Team Rallyshop.se 5 5 5 15

3 88
Henrik Friberg Kristianstad FRC 7 3 5 15

4 42
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 7 3 15

5 2
Eddie Eriksson Asarums MS 7 4 4 15

6 35
Albin Ström Osby MK Osby Bilservice B 7 7 14

A - FINAL DAMER

1 601
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 7 7 5 19

2 614
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 4 5 7 16

3 607
Johanna Nilsson Kristianstad FRC BARUM RACING 5 5 7 17

4 604
Susanne Oscarsson Kungsbacka MA 7 7 3 17

5 613
Nellie Englund Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 5 4 5 14

6 612
Sara Leise Eslövs MK 4 4 4 12

A - FINAL JUNIORER

1 301
Sebastian Dahl Hästveda FRC Team Rallyshop.se 7 4 7 18

2 306
David Palo Asarums MS 5 5 7 17

3 311
Joel Hult Hästveda FRC Gunnars Motorsport 7 7 5 19

4 304
Madelene Persson SMK Hörby 4 2 4 10

A - FINAL JUNIORER

5 302
Hannah Svensson Hästveda FRC Team Tyringe Bildemontering 2 5 5 12

6 309
Hampus Magnusson Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 4 4 4 12

ÖVRIGA SENIORER

25
Benny Olsson Skånes Racers Ideella Förening / TEAM 4 5 5 14

PÄRUPS RACING nr. 146

36
Ted Holtne Asarums MS 4 5 5 14

49
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 7 3 14

4
Johnny Persson Grimslövs MS 2 4 7 13

21
Nicklas Johansson Pilatorps MK 3 5 5 13

11
Thomas Hultgren Dalby MK 2 7 4 13

30
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 7 2 4 13

52
Roberth Krondahl Tomelilla MK 7 4 2 13

33
Christian Lanqvist Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 B 5 7 12

5
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 3 2 7 12

23
Jonas Johansson Pilatorps MK 2 5 5 12

82
Axel Blomvik Hästveda FRC 4 5 3 12

38
Kristian Gustavsson Grimslövs MS / Gumlösa Motorsport nr. 671 5 5 2 12

6
Rickard Olsson Karlskrona AK / AGI Gullabo Rally 0486-21851 5 7 B 12

nr. 68

19
Christian Nilsson Osby MK 4 2 5 11

67
Mattias Nilsson Tomelilla MK / Skrot&Metall återvinning nr. 107 3 4 4 11

68
Jörgen Hulth Hästveda FRC / Gunnars Motorsport nr. 217 4 3 4 11

57
Jens Claeson Hästveda FRC 3 5 3v 11

92
Robin Sjösten Svedala MK / Osby Bilservice nr. 43 3 5 3 11

77
Emil Riihelä Kristianstad FRC 4 5 2 11

69
Robin Rihelä Kristianstad FRC 7 2 2 11

43
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 2 4 4 10

34
Fredrik Grahn Höörs MK 3 3 4 10

9
Richard Dalberg SMK Örkelljunga 4 2 4 10

60
Mikael Larsson Ystad MK / Gunnars Motorsport nr. 217 3 4 3 10

85
Nils Månsson Hästveda FRC / Team Tyringe Bildemontering 4 3 3 10

AB nr. 259

32
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 5 3 2 10

53
Tim Johansson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 3 7 Å 10

27
Michael Sandin Kristianstad FRC 3 2 4 9

65
Niclas Lanquist Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 4 1 4 9

46
Jerry Lennartsson Tomelilla MK / Bil & Maskin Degeberga AB nr. 4 2 3 9

45
David Sjögren Kristianstad FRC 3 5 1 9

62
Ida Svensson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 5 4 B 9

39
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 7 2 Å 9

83
Krister Berdén Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 4 9

14
Jörgen Persson Kristianstad FRC 3 3 2 8

90
Magnus Nilsson Svedala MK / WooDoo Racing nr. 17 5 3 Å 8

ÖVRIGA SENIORER

41
Mikael Lövgren Grimslövs MS 3 5 S 8

15
Anders Persson Hästveda FRC B 4 3 7

3
Viktor Andersson Höörs MK 1 3 3 7

47
Lars-Åke Hermansson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 1 3 3 7

51
Niklas Sjögren Kristianstad FRC 1 3 3 7

89
Roger Johansson SMK Örkelljunga 3 2 2 7

76
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 4 1 7

58
Jonathan Eriksson Tomelilla MK 2 5 B 7

13
Jerry Jönsson Dalby MK 7 S B 7

72
Dennie Pedersen Hästveda FRC B 2 4 6

50
Conny Jönsson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 B 4 6

70
Ulf Nilsson Osby MK 2 1 3 6

81
Mats Pedersen Hästveda FRC B 4 2 6

29
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC 2 2 2 6

84
Gert Bauhn SMK Örkelljunga 3 1 2 6

31
Max Mattisson Vimmerby MS 4 S 2 6

26
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 1 3 1 5

73
Patrik Crona Älmhults MK 5 Å 5

64
Marcus Schön Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 2 2 B 4

7
Jesper Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 4 Å 4

56
Conny Carlsson Osby MK 4 B 4

18
Henrik Nilsson Skånes Racers Ideella Förening / TEAM S 3 B 3

PÄRUPS RACING nr. 146

61
Göran Axelsson Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 1 2 B 3

74
Daniel Pettersson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 3 S 3

40
Sven Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 Å 2

86
Emma Magnusson Karlskrona AK / AGI Gullabo Rally 0486-21851 2 Å 2

nr. 68

75
Mattias Ekstrand Höörs MK 1 B Å 1

10
Freddy Malmberg Ljungby MK / TEAM Magic Racing nr. 224 Å 0

54
Gert-Göran Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 B S 0

ÖVRIGA DAMER

609
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga 3 2 4 9

610
Amanda Nilsson Osby MK 2 2 3 7

603
Linda Nilsson Christianstad RC 2 3 2 7

602
Siv Walter Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 3 B 6

611
Linette Fors Dalby MK B Å 0

ÖVRIGA JUNIORER

308
Alex Håkansson Ryds MK 7 3 10

303
Simon Axelsson Älmhults MK 5 3 2 10

305
Viktor Jacobsson SMK Helsingborg / Team Rovegårdens FR nr. 3 3 3 9

310
Kim Hult Grimslövs MS 3 Å 3

ÖVRIGA JUNIORER

901
Adam Hultgren Dalby MK DEBUTANT

902
Gabriel Hörgerud Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 DEBUTANT

903
Sigrid Petersson Grimslövs MS DEBUTANT

904
Eddie Sköld Tomelilla MK / Lundells Motorsport nr. 656 DEBUTANT

905
Oskar Brodén Hästveda FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se