Resultat

XL-Bygg i Osby Racet

2015-08-29


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 1
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC 5 7 7 19

2 41
Jerry Svensson Hästveda FRC Team Tyringe Bildemontering 7 7 7 21

3 r 51
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 5 19

4 61
Freddy Malmberg Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

B - FINAL SENIORER

1 51
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 5 19

2 r 47
Marcus Lennartsson Tomelilla MK Svampafestivalen.se 5 5 4 14

3 67
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC BARUM RACING 4 7 7 18

4 55
Paul Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 5 5 7 17

5 38
Kristian Persson Kungsbacka MA 5 5 7 17

6 69
Emil Nilsson Tomelilla MK 7 7 4 18

C - FINAL SENIORER

1 47
Marcus Lennartsson Tomelilla MK Svampafestivalen.se 5 5 4 14

2 56
Tom Edvardsson Bromölla MK BARUM RACING 4 5 5 14

3 11
Magnus Nilsson Svedala MK 7 4 4 15

4 46
Jonas Persson Osby MK 4 4 7 15

5 65
Christian Persson Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 4 4 7 15

6 25
Robert Björklöv Sjöbo MK Hyrmaskiner i Sjöbo 5 5 5 15

A - FINAL DAMER

1 617
Sofie Fors Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

2 601
Jessica Åberg Karlskrona AK Team Rödeby buss 7 7 7 21

3 628
Fatima Anderberg Kristianstad FRC BARUM RACING 7 7 5 19

4 620
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 5 7 19

5 r 627
Nellie Englund Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 5 4 5 14

6 607
Emma Magnusson Karlskrona AK AGI Gullabo Rally 0486-21851 7 5 7 19

B - FINAL DAMER

1 627
Nellie Englund Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 5 4 5 14

2 619
Sabina Nilsson Hässleholms MK 5 5 7 17

3 614
Emma Roth Karlskrona AK 2 5 5 12

4 608
Siv Walter Hästveda FRC Osby Bilservice 4 7 4 15

5 r 622
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 3 4 5 12

6 605
Linda Nilsson Christianstad RC 4v 7 5 16

C - FINAL DAMER

1 622
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 3 4 5 12

2 616
Martina Wahlman Hästveda FRC Osby Bilservice 5 3 4 12

3 621
Sabine Andersson Svedala MK 4 2 4 10

4 611
Anna-Lena Nilsson Ryds MK 3 3 3 9

5 615
Patricia Nilsson Grimslövs MS BARUM RACING 4 4 4 12

6 625
Susanne Nilsson Kristianstad FRC 4 5 3 12

A - FINAL JUNIORER

1 314
Oscar Ljung Simrishamns MK 5 5 5 15

2 302
Linus Gerdtsson Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 7 7 7 21

3 313
Dennis Hedström Tomelilla MK 7 4 B 11

4 309
Alexander Ristic Ryds MK ETG 7 7 5 19

5 303
Hannah Svensson Hästveda FRC Team Tyringe Bildemontering 5 3 4 12

6 308
Sebastian Dahl Hästveda FRC Team Rallyshop.se B 7 4 11

ÖVRIGA SENIORER

60
Glenn Friberg Ydre MK / Team Rallysaft nr. 134 7 7 B 14

23
Jim Kronbäck Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB 3 5 5 13

nr. 112

28
Krister Ax Asarums MS 4 4 5 13

20
Christian Lanqvist Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 5 3 5 13

59
Patrik Sandahl Ryds MK / ETG 5 5 3 13

14
Andreas Anderberg Bromölla MK / BARUM RACING nr. 143 7 5 1 13

48
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 7 2 12

7
Magnus Lindkvist Eksjö FRC / Hagestigs Motorsport nr. 194 1 5 5 11

42
Christian Nilsson Osby MK 3 4 4 11

10
Bo Nilsson Asarums MS 4 3 4 11

16
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 4 3 4 11

40
Berne Svensson Tomelilla MK / Svampafestivalen.se 4 4 3 11

70
Jan-Erik Kristersson Kristianstad FRC 5 4 2 11

31
Johan Lagerström Kristianstad FRC 3 3 4 10

3
Jörgen Persson Kristianstad FRC 1 3 5 9

62
Mats Olsson Dalby MK 5 B 4 9

21
André Olsson Simrishamns MK / Team Lasses Trafikskola 4 2 3 9

12
Sebastian Nilsson Tomelilla MK / Berggrens Metallia nr. 270 2 7 B 9

4
Andreas Wahlman Laholms MK 2 3 3 Å 8

45
Gustaf Bysén Ryds MK / Team Bysén nr. 183 1 4 3 8

17
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 3 2 3 8

43
Lars-Gunnar Olsson SMK Helsingborg 1 5 2 8

52
Per-Erik Larsson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 3 3 2 8

53
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 4 B 8

9
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 5 3 B 8

27
Roberth Krondahl Tomelilla MK / Svampafestivalen.se B 4 3 7

50
Nils Månsson Hästveda FRC / Team Tyringe Bildemontering 1 3 3 7

AB nr. 259

54
Lars-Åke Hermansson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 2 3 7

58
Ronny Schneider Karlskrona AK B 5 2 7

5
Krister Berdén Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 7 Å 7

29
Robin Rihelä Kristianstad FRC B 1 5 6

64
Conny Jönsson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 B 4 6

6
Jesper Leise Eslövs MK / TEAM Magic Racing nr. 224 4 S 2 6

ÖVRIGA SENIORER

66
Christian Nilsson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 2 4 B 6

49
Kai Andre Hansen NMK Gardemoen / Powerbanden 2 3 B 5

68
Benny Olsson SMK Helsingborg / TEAM PÄRUPS RACING nr. 3 2 Å 5

146

33
Jens Ekberg Grimslövs MS / Team Rovegårdens FR nr. 195 5 S Å 5

18
Jimmy Thell Eslövs MK / RACEPRODUKTER.SE nr. 29 2 B 2 4

26
Johan Svensson Hässleholms MK 2 2 Å 4

2
Mikael Nilsson Tomelilla MK 3 B Å 3

8
Johnny Persson Grimslövs MS 3 B Å 3

57
Patrik Crona Älmhults MK 3 B Å 3

34
Jesper Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 B Å 2

15
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC 1 B Å 1

24
Dennis Berggren Grimslövs MS B B B 0

ÖVRIGA DAMER

610
Olivia Svensson Tomelilla MK / Team Rallysaft nr. 134 5 4 B 9

609
Ann-Margret Svensson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 2 1 4 7

624
Rebecka Johnsson Hässleholms MK B 4 3 7

602
Sara Berg Ystad MK / Hyrmaskiner i Sjöbo 5 2 B 7

623
Jenny Gustafsson Simrishamns MK 2 2 2v 6

603
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga 3 1 2 6

613
Anna Myrén Karlskrona AK 3 3 Å 6

612
Susanne Schneider Karlskrona AK 1 2 2 5

604
Ronja Frankel Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 3 Å 5

606
Ulla Borg Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 B Å 0

626
Sandra Persson Tomelilla MK S Å 0

ÖVRIGA JUNIORER

306
Viktor Rosenkvist Asarums MS 3 4 3 10

307
Kim Hult Grimslövs MS 4 3 3 10

315
Joel Hult Hästveda FRC / Gunnars Motorsport nr. 217 4 5 B 9

310
Hampus Magnusson Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport 1 5 2 8

nr. 494

312
Morgan Johansson SMK Helsingborg / Team Rallyshop.se nr. 116 B B 7 7

304
Alex Håkansson Ryds MK 2 4 E 6

305
Madelene Persson SMK Helsingborg 3 2 Å 5

301
Simon Axelsson Älmhults MK 4 B Å 4

311
David Palo Asarums MS 3 Å 3

901
Oskar Brodén Hästveda FRC DEBUTANT

902
Hampus Magnusson Dalby MK DEBUTANT

903
Maja Malmquist Tomelilla MK / Martin Svensson Motorsport nr. DEBUTANT

U T E S L U T N A

SENIORER

U T E S L U T N A

SENIORER

22
Jimmy Johansson Pilatorps MK / Team Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 U 21

nr. 259

30
Jörgen Hansson Christianstad RC / Gunnars Motorsport nr. 217 7 7 7 U 21

44
Tobias Nilsson Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB 7 B U 7

nr. 112

63
Johan Myrén Karlskrona AK 3 S U 3

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se