Resultat

XL-Bygg i Osby Racet

2016-05-07


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 r 21
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC BARUM RACING 4 7 5 16

2 50
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21

3 15
Freddy Malmberg Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

4 28
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 7 7 21

5 22
Jim Oscarsson Hässleholms MK Team Rallysaft 5 7 7 19

6 54
Max Nilsson Eslövs MK Team Arup?s Motorsport 7 5 7 19

B - FINAL SENIORER

1 r 21
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC BARUM RACING 4 7 5 16

2 18
Berne Svensson Tomelilla MK Svampafestivalen.se 7 5 7 19

3 74
Tim Bergstedt Kristianstad FRC 7 5 7 19

4 5
Benny Olsson SMK Helsingborg TEAM PÄRUPS RACING 5 5 7 17

5 20
Jörgen Hansson Christianstad RC 3 7 7 17

6 36
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 5 7 19

C - FINAL SENIORER

1 21
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC BARUM RACING 4 7 5 16

2 24
Jens Ekberg Grimslövs MS Team Rovegårdens FR 7 5 4 16

3 1
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 7 5 5 17

4 64
Albin Ström Osby MK 4 7 5 16

5 66
Linus Kvist Ryds MK ETG 5 7 5 17

6 r 68
Lars Arvidsson SMK Helsingborg TEAM PÄRUPS RACING 7 2 5 14

D - FINAL SENIORER

1 68
Lars Arvidsson SMK Helsingborg TEAM PÄRUPS RACING 7 2 5 14

2 52
Max Englund Hästveda FRC 5 4 5 14

3 60
Axel Blomvik Hästveda FRC 7 4 4 15

4 8
Kenneth Johnsson SMK Helsingborg Team Essen 4 3 7 14

5 59
Peter Kruus Svedala MK Hagestigs Motorsport 5 7 3 15

6 7
Christian Lanqvist Ljungby MK Team Mjäryds Gräv 7 5 4 16

A - FINAL DAMER

1 610
Sofie Fors Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

2 609
Nellie Englund Hästveda FRC 3 3 7 13

3 607
Susanne Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 2 4 3 9

4 604
Diana Lindeberg Dalby MK BARUM RACING 4 3 5 12

5 605
Linda Nilsson Christianstad RC 7 7 4 18

6 608
Sabine Andersson Svedala MK 5 5 4 14

A - FINAL JUNIORER

1 307
Sebastian Dahl Hästveda FRC Team Rallyshop.se 7 7 7 21

2 312
Alex Håkansson Ryds MK 4 3 7 14

3 308
Robert Olsson Karlskrona AK 2 5 5 12

4 310
Hannah Svensson Hästveda FRC Team Tyringe Bildemontering 7 4 5 16

A - FINAL JUNIORER

5 313
Sigrid Petersson Grimslövs MS 3 5 4 12

6 306
Oskar Brodén Hästveda FRC 3 7 2 12

ÖVRIGA SENIORER

56
Tim Johansson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 3 7 4 14

2
Andreas Ekholst Svedala MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 4 4 5 13

57
Mattias Ekstrand Höörs MK 4 4 5 13

9
Christian Rönnerberg Höörs MK 5 3 5 13

35
Robert Persson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 5 5 3 13

3
Christian Klang Eslövs MK S 7 5 12

30
Andreas Greco Svedala MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 3 4 4 11

62
Krister Berdén Hästveda FRC 3 4 4 11

65
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 3 5 3 11

13
Conny Jönsson Hästveda FRC 5 3 3 11

40
Daniel Bolsgård Kalmar MK 5 5 1 11

4
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC 3 S 7 10

43
Mats Olsson SMK Helsingborg S 7 3 10

45
Jimmy Thell Eslövs MK 3 4 3 10

75
Niklas Hansson Eslövs MK 4 3 3 10

71
Mikael Lövgren Grimslövs MS 5 5 S 10

33
Simon Hård Bolsgård Kalmar MK 2 2 5 9

27
Christer Wolf Kalmar MK / Saabotörernas racing team nr. 328 4 5 9

17
Glenn Johansson Pilatorps MK / Team Tyringe Bildemontering AB 2 3 4 9

nr. 259

34
Andreas Nilsson Pilatorps MK 4 1 4 9

19
Tommy Malmborg SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 4 3 2 9

41
Daniel Johansson Södra Sunnerbos MK 4 3 2 9

26
Mattias Hansen Hästveda FRC 5 4 B 9

67
Sebastian Larsson Hästveda FRC 2 2 4 8

58
Patrik Crona Älmhults MK 2 4 2 8

12
Fredrik Persson Hästveda FRC B 3 4 7

61
Jan Nilsson Eslövs MK / WWW.RACEPRODUKTER.SE 1 2 4 7

73
Michael Grahn Höörs MK B 4 3 7

25
Gustaf Bysén Ryds MK 1 3 3 7

55
Bengt Gengård Södra Sunnerbos MK 1 3 3 7

51
Lars-Gunnar Olsson SMK Helsingborg 4 3 7

38
Leif Rönnerberg Höörs MK 3 2 2 7

37
Magnus Nilsson Svedala MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 4 S 7

31
Henrik Månsson Tomelilla MK 1 1 4 6

53
Fredrik Grahn Höörs MK 2 2 2 6

32
Nils Lundström Hästveda FRC 1 2 2 5

44
Emil Nilsson Osby MK 1 2 2 5

23
Joakim Klang Eslövs MK 2 3 B 5

ÖVRIGA SENIORER

29
Filip Söderqvist Lessebo MK 2 3 B 5

49
Gert-Göran Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 5 B B 5

11
Daniel Andersson Tomelilla MK / Team Svarta gänget 3 2 E 5

48
Hampus Magnusson Hästveda FRC 4 1 S 5

63
Kim Hult Grimslövs MS 1 1 2 4

10
Tomas Hagman Dalby MK 2 1 1 4

72
Mikael Nilsson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 S 4 E 4

6
Christian Nilsson Osby MK / RACEPRODUKTER.SE nr. 29 B 1 2 3

42
Joel Hult Hästveda FRC / Team Rallyshop.se nr. 116 B 2 1 3

47
Alf Jönsson Tomelilla MK 2 Å 2

14
Viktor Andersson Höörs MK 1 B Å 1

39
Peter Thell Eslövs MK B 1 1

70
Manfred Levander Eslövs MK B Å 0

910
Joakim Svensson Hästveda FRC DEBUTANT

ÖVRIGA DAMER

606
Martina Wahlman Hästveda FRC 4 5 S 9

603
Lina Vångendal Laholms MK 2 B 5 7

602
Linda Jönsson Tomelilla MK 5 2 Å 7

601
Siv Walter Hästveda FRC 3 4 S 7

ÖVRIGA JUNIORER

309
Balthazar Wilson Tomelilla MK / Team Graneborg nr. 393 2 4 3 9

304
Sanna Roos SMK Helsingborg 1 3 4 8

311
Moa Nilsson Eslövs MK / Team Arup?s Motorsport nr. 611 5 B 3 8

301
Emina Nilsson Christianstad RC 5 B E 5

901
Anton Andersson Rocks MK DEBUTANT

902
Mattis Ekberg Ryds MK DEBUTANT

903
Erik Persson SMK Helsingborg DEBUTANT

U T E S L U T N A

JUNIORER

305
Dennis Gudmundson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 4 U 4

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se