Resultat

Glentons Racet

2016-08-27


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 r 61
Martin Hansson Hästveda FRC 7 3 7 17

2 41
Timmo Helgesson Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 7 7 7 21

3 2
Mattias Hansen Hästveda FRC Team Rallysaft 7 7 7 21

4 28
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21

5 52
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC 7 7 4 18

6 59
Emil Nilsson Tomelilla MK Hyrtoaletten Syd 5 7 7 19

B - FINAL SENIORER

1 61
Martin Hansson Hästveda FRC 7 3 7 17

2 29
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 5 7 5 17

3 15
Tobias Nilsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 4 7 16

4 r 30
Thomas Hultgren Dalby MK 3 5 7 15

5 6
Jörgen Hansson Christianstad RC 5 7 5 17

6 64
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC Barum Racing 7 5 5 17

C - FINAL SENIORER

1 30
Thomas Hultgren Dalby MK 3 5 7 15

2 17
Joakim Klang Eslövs MK 7 5 2 14

3 10
Lars Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 7 5 4 16

4 7
Mattias Andersson Älmhults MK 4 5 5 14

5 12
Henrik Nilsson SMK Helsingborg Team Pärup Racing 5 4 5 14

6 37
Tim Johansson SMK Helsingborg Team Essen 3 7 5 15

A - FINAL DAMER

1 622
Sofie Fors Ljungby MK Team Magic Racing 7 7 5 19

2 r 601
Jessica Åberg Karlskrona AK Gullabo Rally 0486-21851 7 7 2 16

3 626
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC 4 7 7 18

4 625
Nellie Englund Hästveda FRC 5 7 5 17

5 614
Cecilia Adermark Bromölla MK Barum Racing 4 5 7 16

6 611
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 7 7 7 21

B - FINAL DAMER

1 601
Jessica Åberg Karlskrona AK Gullabo Rally 0486-21851 7 7 2 16

2 619
Susanne Persson Tomelilla MK Team Magic Racing 7 4v 5 16

3 609
Fatima Anderberg Kristianstad FRC 5 4 7 16

4 r 606
Linda Nilsson Christianstad RC 7 5 S 12

5 617
Emma Roth Karlskrona AK 4 5 5 14

6 602
Siv Walter Hästveda FRC 5 4 4 13

C - FINAL DAMER

1 606
Linda Nilsson Christianstad RC 7 5 S 12

2 620
Rebecka Kedemyr Kristianstad FRC 5 3 3 11

3 608
Mikaela Anderberg Bromölla MK Hagestigs Motorsport 4 4 3 11

4 615
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 3 4 9

5 603
Ann-Margret Svensson Tomelilla MK Team Pärup Racing 4 3 3 10

C - FINAL DAMER

6 623
Sabina Nilsson Hässleholms MK 3 5 2 10

A - FINAL JUNIORER

1 306
Dennis Bondesson Tomelilla MK 7 5 7 19

2 318
Viktor Jacobsson SMK Helsingborg Team Rovegårdens FR 5 7 7 19

3 309
Emina Nilsson Christianstad RC 5 7 5 17

4 317
Hannah Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 7 7 5 19

5 302
Simon Axelsson Älmhults MK 7 5v 4 16

6 r 307
Jacob Johannesson Gullabo RC 4 B 4 8

B - FINAL JUNIORER

1 307
Jacob Johannesson Gullabo RC 4 B 4 8

2 313
Moa Nilsson Eslövs MK Team Arup?s Motorsport 3 4 7 14

3 304
Eric Johansson Karlskrona AK 4 3 3 10

4 301
Dennis Gudmundson Kristianstad FRC Barum Racing 5 5 2 12

5 311
Elias Ovesson Tomelilla MK 3 4 5 12

6 305
Elliot Petersson SMK Helsingborg 2 2 4 8

ÖVRIGA SENIORER

36
Jimmy Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 259 7 7 B 14

1
Benny Olsson SMK Helsingborg / Team Pärup Racing nr. 146 4 2 7 13

58
Freddy Malmberg Ljungby MK / Team Magic Racing nr. 224 4 2 7 13

40
Gert-Göran Persson Tomelilla MK / Team Magic Racing nr. 224 5 3 5 13

50
Joakim Fransson Varbergs MK 5 3 5 13

8
Robin Lagerström Kristianstad FRC 2 7 4 13

54
Mikael Lövgren Grimslövs MS 3 7 3 13

65
Per-Erik Larsson Tomelilla MK / Team Pärup Racing nr. 146 5 5 3 13

60
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 259 1 4 7 12

47
Paul Anderberg Kristianstad FRC 5 2 5 12

55
Jim Kronbäck Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB 4 4 4 12

nr. 112

62
Patrik Sandahl Ryds MK / ETG 2 5 4 11

25
Peter Kruus Svedala MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 4 4 3 11

63
Niklas Hansson Eslövs MK / WWW.RACEPRODUKTER.SE 4 5 2 11

24
Conny Jönsson Hästveda FRC 7 4 S 11

14
Conny Persson Tomelilla MK / Team Graneborg nr. 393 3 B 7 10

44
Richard Johansson Eslövs MK / RACEPRODUKTER.SE nr. 29 3 2 5 10

42
Sebastian Larsson Hästveda FRC 3 3 4 10

66
Gert-Åke Klyft Eslövs MK 3 3 4 10

43
Joakim Karlsson Ryds MK 4 3 3 10

56
Patrik Crona Älmhults MK 3 5 2 10

35
Tina Jönsson Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB B 5 4 9

nr. 112

27
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 2 4 3 9

ÖVRIGA SENIORER

57
Jonatan Ingvarsson Hässleholms MK 2 4 3 9

21
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 3 3 3 9

18
Hans Nilsson Kristianstad FRC 4 2 2 8

32
Mats Olsson SMK Helsingborg 4 3 1 8

23
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 5 3 B 8

46
Axel Blomvik Hästveda FRC 4 4 S 8

51
Nils Lundström Hästveda FRC S 3 4 7

20
Emil Riihelä Kristianstad FRC B 5 2 7

48
Christian Liljeqvist Hässleholms MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 7 E Å 7

9
Mikael Nilsson Tomelilla MK / Team Magic Racing nr. 224 3 3 E 6

16
Martin Svensson Hästveda FRC B 2 3 5

3
Linus Benz Tomelilla MK / Team Graneborg nr. 393 2 B 3 5

38
Tommy Göransson Kristianstad FRC 2 2 1 5

33
Oliwer Hansen Laholms MK 5 B B 5

22
Andreas Nilsson Pilatorps MK 4 1 Å 5

26
Mikael Hult Eslövs MK / RACEPRODUKTER.SE nr. 29 1 4 S 5

53
Marcus Ågren Silverdalens MSK 2 1 1 4

31
Tim Bergstedt Kristianstad FRC B 4 B 4

45
Kim Hansen Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 2 2 B 4

19
Jesper Leise Eslövs MK / Team Magic Racing nr. 224 2 1 Å 3

5
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 3 E Å 3

13
Christian Nilsson Osby MK / RACEPRODUKTER.SE nr. 29 2 E Å 2

11
Fredrik Persson Hästveda FRC 1 B Å 1

4
Johnny Persson Grimslövs MS B E Å 0

39
Johan Ingemarsson Varbergs MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 S E Å 0

49
Daniel Bolsgård Kalmar MK Sv S Å 0

ÖVRIGA DAMER

612
Linda Nilsson Kristianstad FRC 5 S 4 9

610
Sabine Andersson Svedala MK 3 5 B 8

613
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK 3 S 4 7

605
Annika Klyft Eslövs MK 3 B 3 6

604
Sara Ahlberg Kristianstad FRC 2 2 1 5

616
Ronja Frankel Hästveda FRC 2 2 B 4

624
Emma Olsson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 B 1 3

607
Martina Wahlman Hästveda FRC 2 E Å 2

901
Ida Bergqvist Tomelilla MK DEBUTANT

902
Frida Winberg Dalby MK DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

316
Ida Jönsson Kristianstad FRC 2 3 3 8

303
Linnea Karlsson Silverdalens MSK 3 4 E 7

314
Robert Olsson Karlskrona AK 4 B 4

ÖVRIGA JUNIORER

308
Sebastian Dahl Hästveda FRC / Team Rallyshop.se nr. 116 B E Å 0

U T E S L U T N A

DAMER

618
Lina Vångendal Laholms MK 3 2 U 5

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se