Resultat

MECA Sweden AB Racet

2016-10-15


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 46
Jerry Lennartsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21

2 8
Gert-Göran Persson Tomelilla MK Team Magic Racing 7 5 7 19

3 36
Christian Lanqvist Ljungby MK Team Mjäryds Gräv 5 7 7 19

4 41
Axel Blomvik Hästveda FRC 7 7 7 21

5 21
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21

6 r 43
Jörgen Hansson Christianstad RC 5 4 7 16

B - FINAL SENIORER

1 43
Jörgen Hansson Christianstad RC 5 4 7 16

2 r 20
Stefan Åkesson Tomelilla MK 4 4 5 13

3 52
Albin Ström Osby MK 7 5 5 17

4 40
Christian Klang Eslövs MK 4 7 7 18

5 1
Tobias Nilsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 4v 18

6 25
Kristian Börjesson Kungsbacka MA Team Attans Racing 5 7 4 16

C - FINAL SENIORER

1 20
Stefan Åkesson Tomelilla MK 4 4 5 13

2 r 37
David Sjögren Kristianstad FRC 5 4 4 13

3 18
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 3 4 14

4 45
Johnny Persson Grimslövs MS 3 5 5 13

5 38
Henrik Nilsson SMK Helsingborg Team Pärup Racing 3 5 5 13

6 32
Jesper Leise Eslövs MK Team Magic Racing 7 S 7 14

D - FINAL SENIORER

1 37
David Sjögren Kristianstad FRC 5 4 4 13

2 44
Jonas Persson Osby MK 4 7 2 13

3 51
Johan Runesson EmådalensMK 3 4 5 12

4 39
Conny Carlsson Osby MK 2 7 3 12

5 17
Patrik Crona Älmhults MK 3 4 5 12

6 34
Tim Johansson SMK Helsingborg Team Essen 3 5 4 12

A - FINAL DAMER

1 v 612
Susanne Persson Tomelilla MK Team Magic Racing 7 7 7 21

2 606
Rebecka Kedemyr Kristianstad FRC 7 5 4 16

3 603
Linda Nilsson Christianstad RC 4 3 7 14

4 610
Martina Wahlman Hästveda FRC 5v 5 5 15

5 605
Linda Jönsson Tomelilla MK B 7 7 14

6 604
Rebecca Sjöstedt Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 5 19

A - FINAL JUNIORER

1 304
Hannah Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 4 7 7 18

2 305
Sigrid Petersson Grimslövs MS 4 3 5 12

3 303
Anton Andersson Rocks MK 5 5 5 15

4 306
Moa Nilsson Eslövs MK 7 5 4 16

A - FINAL JUNIORER

5 301
Simon Axelsson Älmhults MK 7 7 7 21

6 307
Isabell Persson Hästveda FRC 5 4 E 9

ÖVRIGA SENIORER

50
Nathalie Petersson SMK Helsingborg / Team Rallyshop.se nr. 116 4 5 3 12

48
Conny Jönsson Hästveda FRC 5 5 2 12

26
Joakim Svensson Hästveda FRC 5 3 3 11

23
Charlie Svensson Christianstad RC / Examec nr. 958 B 5 5 10

24
Kennie Svensson SMK Helsingborg 2 4 4 10

22
Sebastian Larsson Hästveda FRC 3 3 4 10

16
Benny Olsson SMK Helsingborg / Team Pärup Racing nr. 146 5 5 S 10

15
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 B 5 9

47
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 4 3 9

5
Erik Walter Asarums MS 5 4 B 9

11
Morten Solberg Kristianstad FRC 5 4 B 9

9
Nils Månsson Hästveda FRC / Tyringe Bildemontering AB nr. 2 3 3 8

49
Daniel Johansson Södra Sunnerbos MK 2 2 3 7

14
Lars-Åke Hermansson Hästveda FRC 2 3 2 7

10
Patrik Nilsson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 3 2 2 7

30
Niklas Sjögren Kristianstad FRC 3 2 2 7

33
Filip Larsson Varbergs MK / Team Attans Racing nr. 7 4 3 E 7

31
Michael Sörensen Hästveda FRC / Team Magic Racing nr. 224 7 B Å 7

6
Johan Olofsson Höörs MK B 3 3 6

29
Michael Grahn Höörs MK 4 2 E 6

35
Fredrik Arthursson Tomelilla MK 2 2 E 4

7
Mikael Lövgren Grimslövs MS 3 1 Å 4

3
Krister Berdén Hästveda FRC 4 B Å 4

2
Patrik Norremark Svedala MK / Norremark Autosport nr. 402 2 1 E 3

19
Mick Hansen Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 B 2 E 2

27
Kim Hult Grimslövs MS 2 B 2

12
Daniel Gustavsson Lessebo MK B Å 0

ÖVRIGA DAMER

607
Ronja Frankel Hästveda FRC 4 4 4 12

611
Susanne Nilsson Kristianstad FRC 4 5 3 12

602
Siv Walter Hästveda FRC 3 4 4 11

613
Johanna Nilsson Kristianstad FRC / Barum Racing nr. 143 5 Bv 5 10

614
Jeanette Karlsson Rocks MK 3 3 3 9

601
Sara Leise Eslövs MK 5 3v S 8

609
Linda Nilsson Kristianstad FRC 3 4 Å 7

901
Ida Bergqvist Tomelilla MK / Team Pärup Racing nr. 146 DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

302
Adam Flink Hultgren Dalby MK 3 4 B 7

U T E S L U T N A

SENIORER

13
Kim Hansen Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 3 U 7

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se