Resultat

SENSOMMARRACET

2008-08-30


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 40
Daniel Pettersson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

2 10
Jessica Åberg Karlskrona AK Team Rödeby buss 7 5 7 19

3 1
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

4 57
Gert-Göran Persson Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 7 5 19

5 48
Jimmy Nilsson Hästveda FRC 7 7 7 21

6 r 27
Niklas Evergren Christianstad RC Team Gullberg 7 7 4 18

B - FINAL SENIORER

1 27
Niklas Evergren Christianstad RC Team Gullberg 7 7 4 18

2 53
Jörgen Hansson Christianstad RC 4 7 7 18

3 16
Jimmy Åberg Karlskrona AK Team Rödeby buss 4 5 7 16

4 r 21
Nils-Göran Karlsson Ljungby MK 4 5 7 16

5 62
Niclas Karlsson Karlskrona AK Team Rödeby buss 7 5 5 17

6 67
Emil Bäckman Sjöbo MK 4 7 7 18

C - FINAL SENIORER

1 21
Nils-Göran Karlsson Ljungby MK 4 5 7 16

2 11
Åke Ingemansson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 3 5 7 15

3 56
Ronny Bäckman Sjöbo MK 3 7 5 15

4 44
Marek Bzorek Tomelilla MK Vrooom Motorsport 5 3 7 15

5 45
Conny Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 4 7 5 16

6 72
Robin Jönsson Grimslövs MS 5 7 4 16

A - FINAL DAMER

1 608
Ida Svensson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

2 611
Terese Lennartsson Tomelilla MK Knutstorp Rajsing S 7 7 14

3 612
Linda Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 4 5 5 14

4 603
Linda Persson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 4 18

5 617
Emma Ingemansson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 5 4 16

6 602
Carina Mårtensson Karlskrona AK Team Rödeby buss 5 4 5 14

A - FINAL JUNIORER

1 301
Freddy Malmberg Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

2 306
Håkan Johansson Dalby MK 5 5 5 15

3 316
Nathalie Johansson Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 7 7 4 18

4 313
Robert Karlsson Jämjö RC 7 4 7 18

5 307
Joakim Nilsson Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 5 7 19

6 r 304
Andreas Persson Simrishamns MK 5 3 5 13

B - FINAL JUNIORER

1 304
Andreas Persson Simrishamns MK 5 3 5 13

2 302
Rickard Olsson Karlskrona AK Gullabo Däckfynd 2v 7 4 13

3 318
Marcus Bengtsson Eslövs MK 4 3 3 10

4 315
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 4 4 4 12

5 308
My Svensson SMK Helsingborg 3 4 3 10

B - FINAL JUNIORER

6 312
Niklas Sjögren Kristianstad FRC 5 5 5 15

ÖVRIGA SENIORER

31
Harald Lanqvist Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 5 7 3 15

54
Martin Svensson Tomelilla MK / Knutstorp Rajsing nr. 438 2 7 5 14

19
Martin Svensson Broby MK 7 2v 5 14

25
Seth Dahlqvist Karlskrona AK / Team Rödeby buss nr. 635 5 5 4 14

37
Leif Ohlsson Karlskrona AK / Team Rödeby buss nr. 635 5 5 4 14

78
Torbjörn Johansson Ryds MK 7 2 4 13

73
Tomi Lindberg Hästveda FRC 7 3 3 13

52
Martin Liljeblad Eksjö FRC / Team Pekka Power nr. 431 5 S 7 12

32
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 5 5 12

74
Jörgen Olsson Tomelilla MK 4 4 4 12

34
Lars Linder Grimslövs MS / Gitts Åkeri nr. 642 7 2 3 12

42
Michael Sörensen Kristianstad FRC 7 5 B 12

51
Anders Johansson Varbergs MK 1 5 5 11

2
Peter Lindén Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 S 7 4 11

30
Kenneth Johnsson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 4 3 4 11

47
Roland Persson Tomelilla MK 7 4 11

76
Johnny Carlsson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 3 2 5 10

46
Kjell Jönsson Hästveda FRC 3 4 3 10

64
Thomas Lindén Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 3 4 3 10

70
Tobias Olsson Dalby MK 5 4 1 10

5
Anders Lindén Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 5 5 S 10

50
Johnny Persson Grimslövs MS 2 7 9

60
Åsa Nyberg Grimslövs MS / Tyringe Bildemontering AB nr. 1 4 4 9

66
Jonas Svensson Grimslövs MS 3 2 4 9

43
Per Ullerholm SMK Helsingborg / BARUM RACING nr. 143 2 4 3 9

24
Andreas Cronsell Hästveda FRC / Tyringe Bildemontering AB nr. 4 3 2 9

13
Fredrik Persson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 5 4 B 9

61
Håkan Jönsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 5 4 B 9

15
Andreas Karlsson Asarums MS 5 4 Å 9

55
Mats Magnusson Gullabo RC 5 4 Å 9

17
Kristian Eriksson Dahl Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 S 3 5 8

26
Fredrik Eklund Bromölla MK S 3 5 8

20
Fredrik Lager Asarums MS 2 3 3 8

59
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 4 4 S 8

14
Göran Jansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 S 3 4 7

33
Paulo Persson Hästveda FRC 1 3 3 7

75
Niklas Christensen Pilatorps MK 2 3 2 7

23
Jörgen Bengtsson Eslövs MK 3 2 2 7

4
Andreas Holmberg Grimslövs MS / Gitts Åkeri nr. 642 3 3 1 7

71
Magnus Ingmarsson Jämjö RC 3 3 1 7

ÖVRIGA SENIORER

36
Patrik Nilsson Crona Älmhults MK 2 5 B 7

6
Paul Anderberg Christianstad RC 3 4 B 7

77
Andreas Persson Hässleholms MK / JG Mark sten och betong 5 2 B 7

arbete nr. 394

63
Christian Nilsson Älmhults MK 2 2 2 6

9
Andreas Nilsson Ryds MK 4 B 2 6

39
Johan Pedersen SMK Helsingborg 3 1 1 5

79
Mattias Bäckman Pilatorps MK S 5 5

80
Martin Hansson SMK Helsingborg 4 B B 4

3
Jimmy Johnsson Bromölla MK 4 Å 4

41
Joakim Pettersson Hässleholms MK 4 4

35
Jan Nilsson Pilatorps MK 3 B 3

49
Börje Persson Osby MK 3 T 3

7
André Persson Broby MK / Team Rovegårdens FR nr. 195 2 B 2

68
Conny Jönsson Hästveda FRC B B Bv 0

38
Roland Olsson Pilatorps MK B Å 0

29
Ola Johansson Hästveda FRC B Å 0

69
Marcus Hansson SMK Helsingborg B Å 0

65
Paul Johnsson Hässleholms MK / TEAM Magic Racing nr. 224 Å 0

901
Gert Daun Sjöbo MK DEBUTANT

902
Emil Carlson Grimslövs MS DEBUTANT

ÖVRIGA DAMER

614
Anna Olsson Sjöbo MK 4 4 5 13

607
Nathalie Bäckman Sjöbo MK 5 4 4 13

601
Josefin Gustafsson Asarums MS 3 B 7 10

605
Jennie Hartzell Norrköpings MK 4 3 3 10

615
Veronica Hansen Tomelilla MK 5 2 2 9

613
Martina Jönsson Hästveda FRC S 5 3 8

606
Alexandra Ekdal Varbergs MK 2 3 3 8

616
Hanne Olsén Kristianstad FRC B 2 2 4

610
Yvonne Bzorek Tomelilla MK / Vrooom Motorsport nr. 303 B 1 2 3

609
Mia Kristensen Eslövs MK 3 B Å 3

604
Elionor Hansson Sjöbo MK S 3 3

ÖVRIGA JUNIORER

319
Monica Jacobsen Sjöbo MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 2 2 7

305
Kristian Persson Kungsbacka MA 3 B 3 6

317
Andreas Nilsson Pilatorps MK 5 B 5

310
Angelica Edvardsson Kristianstad FRC 4 Å 4

314
Marcus Karlsson Jämjö RC 3 Å 3

311
Tom Edvardsson Kristianstad FRC B Å 0

309
Oscar Olsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 B Å 0

931
Niklas Olsson Pilatorps MK DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

932
Magnus Nilsson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. DEBUTANT

934
Linus Jönsson Tomelilla MK DEBUTANT

U T E S L U T N A

JUNIORER

303
Kim Olsson Simrishamns MK U U U 0

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © www.hfrc.se 2008-2009 All Rights Reserved
designed by www.christofferjohansson.se