Resultat

MEKONOMEN RACET

2008-06-14

Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 43
André Persson Broby MK Team Rovegårdens FR 7 5 5 17

2 6
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC BARUM RACING 5 7 7 19

3 32
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 5 4 7 16

4 r 1
Jimmy Nilsson Hästveda FRC 7 S 7 14

5 28
Peter Lindén Pilatorps MK Gunnars Motorsport 4 7 5 16

6 2
Dennis Johansson Dalby MK 5 7 7 19

B - FINAL SENIORER

1 1
Jimmy Nilsson Hästveda FRC 7 S 7 14

2 14
Marek Bzorek Tomelilla MK Vroom Motorsport 4 7 5 16

3 16
Conny Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 5 5 5 15

4 25
Tomi Lindberg Hästveda FRC 3 7 4 14

5 45
Nicklas Jönsson Grimslövs MS 7 5 3 15

6 r 36
Johnny Carlsson Hästveda FRC 3 3 7 13

C - FINAL SENIORER

1 36
Johnny Carlsson Hästveda FRC 3 3 7 13

2 5
Ola Lindahl Hässleholms MK 3 3 7 13

3 13
Göran Jansson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 7 2 4 13

4 42
Andreas Boström Arlövs MC 3 7 3 13

5 18
Michael Sörensen Kristianstad FRC BARUM RACING 4 4 4 12

6 12
Roy Persson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 3 4 5 12

A - FINAL DAMER

1 609
Karolin Werner Asarums MS 5 3 7 15

2 601
Linda Persson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 5 5 17

3 610
Cecilia Carlberg Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 4 2 13

4 607
Emma Ingemansson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 4 5 5 14

5 603
Linda Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 3 7 7 17

6 606
Jennifer Andersson Simrishamns MK 5 4 4 13

A - FINAL JUNIORER

1 305
Freddy Malmberg Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 5 7 19

2 313
Jimmy Johansson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 5 7 7 19

3 r 312
Patrik Nilsson Simrishamns MK 4 5 4 13

4 301
Andreas Persson Simrishamns MK 5 7 3 15

5 303
Nathalie Johansson Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 4 7 4 15

6 320
Joakim Nilsson Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 3 5 15

B - FINAL JUNIORER

1 312
Patrik Nilsson Simrishamns MK 4 5 4 13

2 304
Angelica Edvardsson Kristianstad FRC BARUM RACING 2 4 5 11

3 318
Andreas Nilsson Pilatorps MK 3 4 3 10

4 310
Tom Edvardsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 2 5 14

5 311
Robin Mattisson Asarums MS Team Åsa-Nisse Vebo trim 3 4 7 14

6 317
Linus Kvist Braås MK 5 1 4 10

ÖVRIGA SENIORER

27
Willy Ingemansson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 7 5 S 12

10
Fredrik Eklund Bromölla MK 1 7 3 11

38
Lars Linder Grimslövs MS / Gittsåkeri 4 4 3 11

39
Jerry Jönsson Halmstad RC / Knutstorp Rajsing nr. 438 4 5 2 11

37
Jan-Olof Sturesson Braås MK 7 4 B 11

33
Anders Gunnarsson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 S 4 5 9

17
Mikael Olsson Södra Lappmarkens MK / TEAM Ripa Folkrace 2 3 4 9

40
Paulo Persson Hästveda FRC 2 3 4 9

47
Jimmy Hansson Karlskrona AK 4 3 2 9

20
Kennie Svensson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 5 2 2 9

30
Christian Lanqvist Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 4 5 B 9

29
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 5 4 B 9

7
Johan Pedersen SMK Helsingborg 2 3 3 8

22
Conny Jönsson Hästveda FRC 1 2 4 7

23
Jan Nilsson Pilatorps MK 3 2 2 7

9
Per Nilsson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 2 5 B 7

21
Harald Lanqvist Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 7 B Å 7

44
Peter Falkensten Andersen Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 3 3 B 6

49
Conny Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 5 B B 5

26
Martin Svensson Broby MK 2 2 S 4

3
Ivan Rasmussen Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 1 B 1

24
Joakim Furdal Grimslövs MS B Å 0

34
Kent Strandell Gullabo RC B Å 0

ÖVRIGA DAMER

604
Sofie Fors Dalby MK / Snickare Andersson & Co i Skåne AB 4 7 1 12

613
Veronica Hansen Tomelilla MK 2 2 4 8

605
Martina Jönsson Hästveda FRC 2 2 3 7

608
Katarina Hedström Dalby MK 3 3 B 6

611
Åsa Nyberg Grimslövs MS / Tyringe Bildemontering AB nr. 1 S 3 4

ÖVRIGA JUNIORER

315
My Svensson SMK Helsingborg 3 3 3 9

316
Rebecca Jönsson Grimslövs MS 2 5 2 9

314
Marcus Karlsson Jämjö RC 4 3 2 9

309
Kim Olsson Simrishamns MK 2 S Å 2

308
Oscar Olsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 1 B Å 1

307
Diana Eckhoff Sthykova Dalby MK / Team Rallysaft nr. 134 1 Å 1

306
Samantha Rasmussen Pilatorps MK / TEAM Magic Racing nr. 224 B Å 0
 

Debutanter

 


931
Emma Linder Grimslövs MS / Gittsåkeri DEBUTANT

932
Elin Linder Grimslövs MS / Gittsåkeri DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se