Resultat

Vårracet

2011-05-07


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 1
Martin Hansson Hästveda FRC Tjabo.com 7 7 7 21

2 26
Kenneth Johnsson SMK Helsingborg Team Essen 7 5 7 19

3 37
Jörgen Hansson Christianstad RC 7 7 5v 19

4 42
Rikard Hedström Ystad MK WooDoo Racing 5 7 7 19

5 v r 12
Johnny Carlsson Hästveda FRC 5 7 4 16

6 47
Joakim Svensson Karlskrona AK 7 7 7 21

B - FINAL SENIORER

1 12
Johnny Carlsson Hästveda FRC 5 7 4 16

2 r 66
Kjell Gustafson Grimslövs MS 7 4 4 15

3 14
Lars Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 5 5 7 17

4 33
Robin Andersson SMK Helsingborg Team Stidsvig 7 1 7 15

5 36
Mattias Andersson Älmhults MK 5 4 7 16

6 8
Bengt Svensson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 3 7 17

C - FINAL SENIORER

1 66
Kjell Gustafson Grimslövs MS 7 4 4 15

2 17
Tobias Nilsson Simrishamns MK 7 5 3 15

3 38
Lars Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 3 7 5 15

4 41
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB B 7 7 14

5 57
Jan Nilsson Pilatorps MK 5 5 5 15

6 49
Mattias Götesson Rödeby Eks MS 5 5 5 15

A - FINAL DAMER

1 604
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 7 7 7 21

2 610
Elin Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 5 7 19

3 608
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 7 5 4 16

4 613
Linda Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 5 7 1 13

5 606
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 4 7 3 14

6 612
Katarina Hedström Ystad MK WooDoo Racing 4 4 5 13

A - FINAL JUNIORER

1 303
Max Englund Hästveda FRC 5 3 5 13

2 304
Marcus Nilsson Eslövs MK Öresunds Svets & Smide AB 4 5 7 16

3 305
Måns Thomasson Kristianstad FRC 5 B 2 7

4 307
Julius Mårtensson Bromölla MK Team Gullberg 4 2 3 9

5 306
Martin Bengtsson Eslövs MK 7 7 4 18

6 302
Emil Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 4 11

ÖVRIGA SENIORER

5
Robert Persson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 4 3 7 14

32
Åke Ingemansson Hästveda FRC / Tjabo.com nr. 302 3 5 5 13

45
Nils-Göran Karlsson Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 4 4 5 13

34
Martin Svensson Tomelilla MK / Martin Svensson Motorsport nr. 2 7 4 13

ÖVRIGA SENIORER

63
Niklas Christensen Dalby MK / Team Rallysmurfarna 4 5 4 13

31
Bo Sörliden Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 5 4 4 13

53
Patrik Nilsson Simrishamns MK 3 7 3 13

18
Roland Olsson Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 4 5 3 12

4
Daniel Andersson Asarums MS 2 5 4 11

29
Zerni Karlsson Simrishamns MK 4 4 3 11

54
Anders Larsson Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 4 4 3v 11

52
Oscar Olsson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 1 4 5 10

7
Christian Persson Kristianstad FRC 4 4 2 10

13
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 3 4 9

2
Mattias Öhrström Tomelilla MK 3 3 3 9

6
Jonas Frodigh Ljungby MK 5 1 3 9

24
Jim Oscarsson Broby MK / Team Rallysaft nr. 134 5 3 1 9

21
Andreas Anderberg Bromölla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 4v 5 B 9

64
Daniel Svensson Sölvesborgs MS / TEAM Ripa Folkrace nr. 250 S 3 5 8

51
Sebastian Nilsson Tomelilla MK / AB K Berggren Järn, skrot & vvs 4 4 B 8

nr. 270

58
Jesper Andersson Hästveda FRC S 2 5 7

67
Emil Carlson Grimslövs MS 2 B 5 7

59
Jörgen Persson Kristianstad FRC 3 2 2 7

28
Berne Svensson Tomelilla MK S 7 B 7

16
Henrik Sjöberg Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 3 4v Bv 7

62
Milan Radak SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 5 2 7

43
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC 7 B 7

61
Christian Lanqvist Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 7 Å 7

27
Kristian Gustavsson Grimslövs MS 2 4 6

39
Ulf Andersson SMK Helsingborg / Team Stidsvig nr. 729 4 2 B 6

20
Johan Pedersen SMK Helsingborg / Team JONI nr. 168 3 3 S 6

9
Manfred Levander Tomelilla MK 3 3 6

22
Roger Nordborg Grimslövs MS 2 3 Å 5

48
Roberth Krondahl Tomelilla MK / AB K Berggren Järn, skrot & vvs 2 3 5

nr. 270

10
Robin Johnsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 1 B 3 4

25
Sven Nordström Hästveda FRC 1 2 1 4

65
Kjell-Åke Andersson Haninge MK 3 1 4

40
Marcus Berg Tomelilla MK / Team Rallysmurfarna 3 B B 3

35
Fredrik Eklund Bromölla MK / TEAM VROOOM nr. 303 1 2 3

55
Jacob Thell Eslövs MK B 2 2

19
Conny Jönsson Hästveda FRC 1 1 B 2

11
Michael Sörensen Bromölla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 2 Å 2

46
Gustaf Gustafsson Broby MK / Team Rallysaft nr. 134 B 0

ÖVRIGA DAMER

ÖVRIGA DAMER

605
Lina Pedersen SMK Helsingborg 5 3 4 12

607
Emma Linder Grimslövs MS / Gitts Åkeri nr. 642 5 B 5 10

611
Carolin Jönsson Hästveda FRC 3 5 2 10

602
Eva Daun Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 4 4 2 10

601
Camilla Nordström Hästveda FRC B 4 3 7

603
Veronica Christensen Dalby MK / Team Rallysmurfarna 3 B B 3

609
Anneli Jönsson Dalby MK B Å 0

ÖVRIGA JUNIORER

301
Jimmy Thell Eslövs MK 3 1 4

902
Nellie Englund Hästveda FRC DEBUTANT

903
Ted Holtne Asarums MS DEBUTANT

904
Albin Ström Osby MK DEBUTANT

905
Lenina Svensson Tomelilla MK / TEAM VROOOM nr. 303 DEBUTANT

906
Eddie Eriksson Asarums MS DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se