Resultat

Mekonomenracet

2011-07-23


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 1
Martin Hansson Hästveda FRC Tjabo.com 7 7 7 21

2 80
Jörgen Hansson Christianstad RC 7 7 7 21

3 17
Lars Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 7 7 21

4 11
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

5 49
Michael Sörensen Bromölla MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

6 r 87
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 5 7 19

B - FINAL SENIORER

1 87
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 5 7 19

2 14
Fredrik Lundin Tomelilla MK TEAM Magic Racing 3 7 7 17

3 r 86
Robert Thomsson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 2 7 7 16

4 53
Åke Ingemansson Hästveda FRC Tjabo.com 5 7 5 17

5 48
Rikard Hedström Ystad MK WooDoo Racing 7 7 5 19

6 12
Johan Green Hässleholms MK JG Mark 4 7 7 18

C - FINAL SENIORER

1 86
Robert Thomsson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 2 7 7 16

2 7
Tim Johansson SMK Helsingborg Team Essen 5 7 5 17

3 70
Nicklas Johansson Pilatorps MK Team JONI 5 2 7 14

4 24
Conny Carlsson Osby MK Team Bugarna 7 5 4 16

5 69
Tobias Nilsson Simrishamns MK 7 4v 5 16

6 81
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC Team EVR (Extrem Volvo 5 5 5 15

Racing)

A - FINAL DAMER

1 620
Carina Mårtensson Karlskrona AK Team Rödeby buss 7 4 7 18

2 614
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 5 7 7 19

3 607
Lina Pedersen SMK Helsingborg 7 4 5 16

4 r 608
Camilla Nordström Hästveda FRC 5 3 5 13

5 611
Linda Nilsson Christianstad RC 7 7 4 18

6 601
Elin Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 5 5 7 17

B - FINAL DAMER

1 608
Camilla Nordström Hästveda FRC 5 3 5 13

2 612
Mia Fjellström Laholms MK 4 7 2 13

3 615
Jennifer Andersson Simrishamns MK 3 3 3 9

4 621
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 2 5 5 12

5 609
Lena Strömgren Tomelilla MK Team EVR (Extrem Volvo 2 4 4 10

6 602
Sabina Nilsson Hässleholms MK 4 5 4 13

A - FINAL JUNIORER

1 305
Robin Persson Hästveda FRC 7 B 7 14

2 310
Tobias Jönsson Hässleholms MK 7 5 4 16

3 311
Tobias Olsson-Evergren Christianstad RC Team Gullberg 4 7 3 14

4 309
Anton Lejon Ystad MK 5 5 2 12

A - FINAL JUNIORER

5 302
Emil Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 5 7 5 17

6 315
Albin Ström Osby MK 7 7 7 21

ÖVRIGA SENIORER

32
Bengt Svensson Simrishamns MK / Bil & Maskin Degeberga AB 7v B 7 14

nr. 112

13
Bo-Göran Arvidsson Tomelilla MK / Team EVR (Extrem Volvo 5 4 5 14

Racing) nr. 98

34
Robin Jönsson Grimslövs MS 3 5 5 13

55
Lars Johnsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 2 7 4 13

21
Björn Bergstrand Osby MK 4 5 4 13

75
Johnny Carlsson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 4 5 4 13

29
Conny Jönsson Hästveda FRC 5 4 4 13

60
Johan Pedersen SMK Helsingborg / Team JONI nr. 168 7 3 3 13

41
Sven Nordström Hästveda FRC 7 4 2 13

5
Patrik Nilsson Laholms MK 3 4 5 12

22
Jon Franzén Lessebo MK 3 5 4 12

28
Thommy Larsson Osby MK / Team Bugarna nr. 309 2 4 5 11

20
Emanuel Jonsson Silverdalens MSK / Saabotörernas racing team 2 5 4 11

nr. 328

61
Kristian Gustavsson Grimslövs MS 4 4 3 11

58
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 5 3 3 11

59
Glenn Johansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 S 5 5 10

67
Zerni Karlsson Simrishamns MK 2 4 4 10

76
Christian Persson Kristianstad FRC 2 4 4 10

2
Bengt-Åke Nilsson Osby MK / Team Bugarna nr. 309 3 4 3 10

77
Filip Svensson Hästveda FRC 3 4 3 10

56
Fredrik Eriksson Skillingaryds MK 4 3 3 10

19
Harald Lanqvist Ljungby MK 5 2 3 10

85
Paul Anderberg Kristianstad FRC 5 2 3 10

26
Göran Arvidsson Tomelilla MK / Team EVR (Extrem Volvo 5 3 2 10

Racing) nr. 98

37
Johan Nilsson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 5v 3 2 10

44
Anders Larsson Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 5 5 B 10

63
Rolf Vatvedt Kalmar MK 5 5 E 10

25
Christian Lanqvist Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 3 7 S 10

74
Christian Nilsson Älmhults MK 4 3 2 9

68
Lukas Fransén Lessebo MK 7 2 B 9

38
Kent Alm Bromölla MK B 3 5 8

9
Mattias Andersson Simrishamns MK 2 2 4v 8

43
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 3 3 8

84
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 4 3 1 8

82
Paul Johnsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 5 B 8

18
Joakim Grönberg Konga mud drivers MK / AD Bildelar i Tingsryd 1 4 2 7

ÖVRIGA SENIORER

35
Anders Svensson Hästveda FRC 1 4 2 7

72
Patrik Nilsson Crona Älmhults MK 3 3 1 7

40
Jörgen Persson Kristianstad FRC 4 2 1 7

27
Marek Bzorek Tomelilla MK / TEAM VROOOM nr. 303 4 3 B 7

10
Tony Svenson Grimslövs MS 1 3 2 6

31
Jesper Andersson Hästveda FRC 2 2 2 6

42
Andreas Persson Simrishamns MK 4 2 B 6

45
Jacob Thell Eslövs MK 3 3 S 6

57
Pierre Andersson Eslövs MK 3 2 B 5

15
Joakim Pettersson Hässleholms MK 2 B 2 4

30
Jonas Svensson Grimslövs MS 4 B Å 4

54
Agustin Ramirez Acosta Skillingaryds MK 4 B Å 4

3
Roland Persson Tomelilla MK 4 Å 4

8
Nicklas Engdahl Silverdalens MSK / Saabotörernas racing team 1 2 Å 3

nr. 328

36
Jonas Johansson SMK Helsingborg / Team JONI nr. 168 3 B Å 3

62
Christian Liljeqvist Hässleholms MK / JG Mark nr. 394 3 Å 3

73
Robert Hedström Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 B B Å 0

51
Marcus Berg Tomelilla MK / Team Rallysmurfarna S B Å 0

39
Joakim Karlsson Osby MK B Å 0

46
Kim Olsson Simrishamns MK E Å 0

83
Robin Johnsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 Å 0

ÖVRIGA DAMER

604
Linda Nilsson Kristianstad FRC / Team EVR (Extrem Volvo 2 2 3 7

Racing) nr. 98

613
Sarha Nilsson Osby MK 3 2 2 7

606
Anja Andersson Karlskrona AK 3 3 1 7

610
Carolin Jönsson Hästveda FRC 1 1 3 5

617
Emma Ingemansson Hästveda FRC / Tjabo.com nr. 302 4 B B 4

603
Anna Olsson Ystad MK B Å 0

618
Zandra Svensson Tomelilla MK Å 0

ÖVRIGA JUNIORER

307
Ted Holtne Asarums MS 3 4 4 11

314
Emil Claesson Grimslövs MS 5 2 2 9

312
Sara Leise Eslövs MK / Team Arup?s Motorsport nr. 611 B 3 5 8

303
Matilda Lejon Ystad MK 2 3 3 8

308
Jimmy Thell Eslövs MK 2 5 1 8

304
Viktor Andersson Höörs MK 3 4 B 7

313
Fredrik Persson Simrishamns MK B 4 Å 4

301
Max Englund Hästveda FRC 4 B Å 4

306
Amanda Hansson Kungliga Automobil Klubben Å 0

901
Nellie Englund Hästveda FRC DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

902
Rebecka Persson Holmberg Tomelilla MK DEBUTANT

903
Albin Svensson Hästveda FRC DEBUTANT

U T E S L U T N A

SENIORER

23
Martin Jönsson Asarums MS 1 5 U 6

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se