Resultat

Autoexperten i Perstorp Racet

2011-08-27


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 1
Martin Hansson Hästveda FRC Tjabo.com 7 7 7 21

2 r 56
Jörgen Hansson Christianstad RC 4v 7 5 16

3 24
Bengt Svensson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 4 7v 18

4 35
Jimmy Johansson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

5 26
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 7v 7 7 21

6 16
Morgan Green Hässleholms MK JG Mark 7 7 3 17

B - FINAL SENIORER

1 56
Jörgen Hansson Christianstad RC 4v 7 5 16

2 r 6
Christian Lanqvist Ljungby MK TDM Motorsport 4 4 7 15

3 32
Joakim Furdal Grimslövs MS 1 7 7 15

4 79
Tobias Nilsson Simrishamns MK 7 5 4 16

5 37
Robert Karlsson Karlskrona AK 5 4 7 16

6 47
Lars Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 5 4 16

C - FINAL SENIORER

1 6
Christian Lanqvist Ljungby MK TDM Motorsport 4 4 7 15

2 31
Henrik Sjöberg Ljungby MK TDM Motorsport 5 5 5 15

3 68
Andreas Nilsson Ryds MK 3 5 7 15

4 82
Jonas Johansson Pilatorps MK Team JONI 4 4 7 15

5 76
Donny Sörensson Hästveda FRC 5 7 3 15

6 59
Freddy Malmberg Tomelilla MK TEAM Magic Racing 5 5 5v 15

A - FINAL DAMER

1 608
Ida Svensson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

2 614
Maria Gunnarsson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 7 7 4 18

3 601
Carina Mårtensson Karlskrona AK Team Rödeby buss 7 7 7 21

4 620
Elin Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 7 4 5 16

5 607
Katarina Hedström Ystad MK WooDoo Racing 4 7 4 15

6 r 628
Camilla Nordström Hästveda FRC 3v 5 5 13

B - FINAL DAMER

1 628
Camilla Nordström Hästveda FRC 3v 5 5 13

2 616
Elisabeth Moberg Ljungby MK Team Mjäryds Gräv 5 5 3 13

3 627
Linette Fors Dalby MK Snickare Andersson & Co i Skåne AB 7 2 5 14

4 613
Johanna Roth Karlskrona AK 4 3 7 14

5 r 623
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 2 5 5 12

6 612
Sofie Fors Dalby MK 5 B 7v 12

C - FINAL DAMER

1 623
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 2 5 5 12

2 602
Anna Olsson Ystad MK 5 4 3 12

3 621
Linda Nilsson Christianstad RC 4 3 4 11

4 624
Jennifer Andersson Simrishamns MK 3 4 5 12

5 625
Lina Pedersen SMK Helsingborg 4 4 3 11

C - FINAL DAMER

6 615
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 3 5 4 12

A - FINAL JUNIORER

310
Eddie Eriksson Asarums MS U U U 0

1 304
Andreas Nilsson Pilatorps MK 7 5 5 17

2 r 321
Tobias Jönsson Hässleholms MK 7 B 5 12

3 314
Robin Gustafsson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 7 7 7 21

4 303
Emil Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 4 7 7 18

5 306
Marcus Nilsson Eslövs MK Öresunds Svets & Smide AB B 7 7 14

B - FINAL JUNIORER

1 321
Tobias Jönsson Hässleholms MK 7 B 5 12

2 313
Viktor Andersson Höörs MK 3 3 4 10

3 319
Anton Lejon Ystad MK 4 4 4 12

4 308
Martin Bengtsson Eslövs MK 5 5 1 11

5 309
Fredrik Persson Simrishamns MK B 7 3 10

6 315
Linus Meiers Benz Tomelilla MK TEAM Magic Racing 4 4 4 12

ÖVRIGA SENIORER

43
Patrik Nilsson Laholms MK 7 5 3 15

5
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 2 5 7 14

52
Bo-Göran Arvidsson Tomelilla MK / Team EVR (Extrem Volvo 5 4 5 14

Racing) nr. 98

19
Harald Lanqvist Ljungby MK 5 5 4 14

13
Bo Sörliden Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 4 7 3 14

7
Daniel Pettersson Hästveda FRC / Team Rovegårdens FR nr. 195 7 7 S 14

73
Robin Mattisson Vimmerby MS 7 7 S 14

14
Åke Ingemansson Hästveda FRC / Tjabo.com nr. 302 3 5 5 13

30
Christian Persson Kristianstad FRC 2 7 4 13

40
Martin Svensson Broby MK / Team Rallysaft nr. 134 5v 5 3 13

71
Henrik Borgström Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 5 5 3 13

54
Nils-Göran Karlsson Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 7 4 2 13

8
Thomas Hultgren Tomelilla MK 5v B 7 12

4
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 3 4 5 12

72
Johan Green Hässleholms MK / JG Mark nr. 394 S 4 7 11

38
Göran Arvidsson Tomelilla MK / Team EVR (Extrem Volvo 2 4 5 11

Racing) nr. 98

20
Conny Jönsson Hästveda FRC 3 4 4 11

29
Joakim Karlsson Osby MK 4 3 4 11

60
Christian Liljeqvist Hässleholms MK / JG Mark nr. 394 7 B 4v 11

74
Tobias Larsson Höörs MK 3 2 5 10

22
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC / Team EVR (Extrem Volvo 5 S 5 10

Racing) nr. 98

23
Robin Andersson Ljungby MK 2 4 4 10

39
Roland Olsson Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 3v 3v 4 10

ÖVRIGA SENIORER

78
Thommy Larsson Osby MK / Team Bugarna nr. 309 3 3 4 10

53
Lars Johnsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 5 2 10

34
Conny Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 7 B 10

66
Bo-Göran Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 7 3 B 10

58
Patrik Svensson Höörs MK 1 3 5 9

3
Mikael Ivanoff SMK Helsingborg 1 4 4 9

36
Christer Jönsson Grimslövs MS 4 2 3 9

51
Sven Nordström Hästveda FRC 4 5 B 9

25
Tom Edvardsson Bromölla MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 S 3 5 8

11
Jonas Svensson Grimslövs MS 3 3 2 8

18
Kristian Gustavsson Grimslövs MS 4 3v 1 8

27
Mats Larsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 1 7 B 8

48
Kim Olsson Simrishamns MK 5 3 8

64
Tobias Olsson Ystad MK / VVS AGENTURER AB nr. 427 B 3 4 7

10
Johan Pedersen SMK Helsingborg / Team JONI nr. 168 2 2 3 7

62
Fredrik Torstensson Pilatorps MK 2 2 3 7

33
Jesper Andersson Hästveda FRC 2 3 2 7

17
Micaela Petersson SMK Helsingborg 2 1 3 6

9
Benny Svenson Osby MK 1 3 2 6

21
Joakim Pettersson Hässleholms MK 4 2 B 6

75
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 B 2v 3 5

41
Andreas Persson Simrishamns MK 4 B 1 5

2
Marek Bzorek Tomelilla MK / Skrot&Metall återvinning nr. 107 5 B B 5

57
Kjell-Åke Andersson Haninge MK 3 2 Å 5

63
Jörgen Persson Kristianstad FRC 5 B Å 5

55
Tony Svenson Grimslövs MS 4 B 4

69
Marcus Berg Tomelilla MK 4 B B 4

49
Rikard Hedström Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 4 B 4

42
Jacob Thell Eslövs MK 1 1 1 3

28
Gert-Göran Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 Å 3

80
Michael Sörensen Bromölla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 2 Å 2

46
André Persson Broby MK / Orrefors Bilverkstad nr. 188 1 Å 1

50
Erik Walter Asarums MS B Å 0

44
Lasse Jacobsen Sjöbo MK Å 0

45
Jan Nilsson Pilatorps MK B 0

ÖVRIGA DAMER

629
Lena Strömgren Tomelilla MK / Team EVR (Extrem Volvo 2 7 2 11

Racing) nr. 98

626
Sabina Nilsson Hässleholms MK 5 5 1 11

604
Linda Persson Hästveda FRC / Team Rallysaft nr. 134 B 3 7 10

609
Pia Roos Pilatorps MK / TEAM VROOOM nr. 303 3 4 3 10

605
Eva Daun Ystad MK / WooDoo Racing nr. 17 3 B 4 7

ÖVRIGA DAMER

622
Linda Nilsson Kristianstad FRC / Team EVR (Extrem Volvo 5 1 1 7

Racing) nr. 98

619
Carolin Jönsson Hästveda FRC 1 3 2 6

618
Helen Johansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 2 2 2 6

606
Mia Fjellström Laholms MK 4 B 2 6

611
Rita Kuokkanen Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 2 B 3 5

610
Sarha Nilsson Osby MK 1 2 2 5

603
Johanna Nilsson Broby MK B Å 0

617
Tina Jönsson Simrishamns MK / Bil & Maskin Degeberga AB Å 0

nr. 112

ÖVRIGA JUNIORER

318
Max Englund Hästveda FRC 3 4 3 10

301
Robin Persson Hästveda FRC 5 5 B 10

317
Daniel Roth Karlskrona AK 2 4 3 9

307
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 4 3 2 9

302
Jimmy Thell Eslövs MK 3 3 2 8

320
Jens Olssson Simrishamns MK 5 B 2 7

311
Emma Olsson SMK Helsingborg 5 B Å 5

316
Jasmine Göransson SMK Helsingborg / Gunnars Motorsport nr. 217 2 B 1 3

305
Matilda Lejon Ystad MK B Å 0

901
Albin Svensson Hästveda FRC DEBUTANT

902
Jesper Leise Eslövs MK / Team Arup?s Motorsport nr. 611 DEBUTANT

903
Nellie Englund Hästveda FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se