Resultat

Mekonomen i Osby Racet

2012-05-05


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 42
Bengt Svensson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21

2 19
Berne Svensson Tomelilla MK 7 7 5 19

3 r 76
Freddy Malmberg Tomelilla MK TEAM Magic Racing 7 4 7 18

4 29
Michael Sörensen Bromölla MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

5 84
Conny Carlsson Osby MK 7 7 5 19

6 72
Jens Ekberg Grimslövs MS Team Rovegårdens FR 5 7 7 19

B - FINAL SENIORER

1 76
Freddy Malmberg Tomelilla MK TEAM Magic Racing 7 4 7 18

2 53
Christian Eriksson Falköpings MK 3 7 7v 17

3 79
Patrik Nilsson Simrishamns MK 5 7 5 17

4 r 1
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 2 7 4 13

5 56
Mattias Andersson Älmhults MK 7 5 5 17

6 66
Andreas Persson Simrishamns MK 7 5 5 17

C - FINAL SENIORER

1 r 1
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 2 7 4 13

2 21
Lars Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 4 7 16

3 58
Andreas Anderberg Bromölla MK 7 5 5 17

4 64
Sebastian Klyft Eslövs MK Öresunds Svets & Smide AB 5 4 7 16

5 55
Patrik Svensson Höörs MK 5 7 4 16

6 50
Conny Persson Tomelilla MK 5 4 7 16

D - FINAL SENIORER

1 1
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 2 7 4 13

2 r 44
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 7 7 S 14

3 83
Lars Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 5 7 3 15

4 35
Kristian Gustavsson Grimslövs MS 5 5 5 15

5 20
Kim Olsson Simrishamns MK 7 5 3 15

6 40
Andreas Nilsson Pilatorps MK 3 7 4 14

E - FINAL SENIORER

3 78
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC / Team EVR (Extrem Volvo 4 4 4v 12

Racing) nr. 98

4 61
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Team JONI nr. 168 5 5 4 14

5 25
Zerni Karlsson Simrishamns MK 4 4 5 13

6 38
Patrik Nilsson Laholms MK 2 3 7 12

A - FINAL DAMER

1 618
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 5 7 19

2 612
Maria Gunnarsson Pilatorps MK Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

3 604
Elin Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 7 3 5 15

4 614
Josefin Gustafsson Asarums MS Team RACEPAGE 5 7 7 19

www.racepage.org

5 609
Sabina Nilsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 7 7 4 18

A - FINAL DAMER

6 r 607
Mia Fjellström Laholms MK 5 5 4 14

B - FINAL DAMER

1 607
Mia Fjellström Laholms MK 5 5 4 14

2 602
Linda Marie Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 5 3 5 13

3 615
Camilla Nordström Hästveda FRC Osby Bilservice 3 5 4 12

4 620
Emma Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 4 5 14

5 617
Lena Strömgren HBK (Höörs Bilklubb) Team EVR (Extrem Volvo 4 4 5 13

Racing)

6 610
Nicolina Lindström Fjärås MK Team Rallysaft 2 4 7 13

A - FINAL JUNIORER

1 321
Albin Ström Osby MK Osby Bilservice 7 7 7 21

2 302
Linus Benz Tomelilla MK 7 4 7 18

3 306
Ted Holtne Asarums MS 5 3 7 15

4 310
Robin Persson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 7 7 5 19

5 r 312
Ronja Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 7 B 5 12

B - FINAL JUNIORER

1 312
Ronja Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 7 B 5 12

2 322
Viktor Andersson Höörs MK 4 5 4 13

3 315
Emil Claesson Grimslövs MS 4 5 5 14

4 r 305
Martin Mårtensson Eslövs MK 4 5 3 12

5 320
Martin Bengtsson Eslövs MK 3v 3 7 13

6 309
Jesper Leise Eslövs MK Team Rallysaft 3 7 5 15

C - FINAL JUNIORER

1 305
Martin Mårtensson Eslövs MK 4 5 3 12

2 303
Jenny Gustafsson Simrishamns MK 3 4 2 9

3 301
Jimmy Thell Eslövs MK Öresunds Svets & Smide AB 2 3 3 8

4 307
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK Gunnars Motorsport 2 4 4 10

5 317
Nellie Englund Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 5 5 2 12

6 313
Jasmine Klyft Eslövs MK Öresunds Svets & Smide AB 3 4 4 11

ÖVRIGA SENIORER

33
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 2 3 7 12

3
Bo Sörliden Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 3 4 5 12

46
Gert Daun Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 4 3 5 12

9
Dan Malmsjö Simrishamns MK 5 3 4 12

30
Sebastian Nilsson Tomelilla MK / Berggrens Järn, skrot & vvs nr. 4 5 3 12

39
Roberth Krondahl Tomelilla MK / Berggrens Järn, skrot & vvs nr. 4 5 3 12

60
Roland Olsson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 B 4 7 11

65
Conny Jönsson Hästveda FRC 1 3 7v 11

15
Martin Isaksen Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 4 Sv 7 11

22
Paul Anderberg Kristianstad FRC 3 3 5 11

ÖVRIGA SENIORER

14
Bo-Göran Arvidsson HBK (Höörs Bilklubb) / Team EVR (Extrem Volvo 5 2 4 11

Racing) nr. 98

8
Ulf Andersson SMK Helsingborg / Team Stidsvig nr. 729 3 5 3 11

71
Tim Johansson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 4 5 2 11

36
Johan Börjesson Dalby MK / Team Rallysaft nr. 134 7 2 2 11

82
Göran Arvidsson HBK (Höörs Bilklubb) / Team EVR (Extrem Volvo 4 7 B 11

Racing) nr. 98

63
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 1 5 10

10
Åke Andersson Haninge MK 2 4 4 10

26
Sven Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 3 4 10

74
Erik Walter Asarums MS / Osby Bilservice nr. 43 3 3 4 10

32
Jonas Mattsson Hästveda FRC / Gualövs Bildemontering nr. 316 4 2 4 10

13
Richard Dalberg SMK Örkelljunga 2 5 3 10

34
Roger Nordborg Osby MK 3 4 3 10

68
Jörgen Persson Kristianstad FRC 4 3 3 10

4
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 7 B 3 10

54
Anton Lejon Ystad MK 4 5 1 10

31
Tobias Nilsson Simrishamns MK 5 5 B 10

23
Nils-Göran Karlsson Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 5 5 S 10

7
Jonnie Henriksen Hässleholms MK 4 1 4 9

16
Jonas Johansson Pilatorps MK / Team JONI nr. 168 1 7 1 9

12
Jens Olssson Tomelilla MK 7 2 B 9

41
Max Englund Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport nr. 1 2 5 8

494

59
Åke Ingemansson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 1 4 8

69
Tom Edvardsson Bromölla MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 2 4v 2 8

5
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 1 3 3 7

27
Fredrik Torstensson Pilatorps MK 2 2 3 7

81
Tomas Herlöfsson Tomelilla MK 2 2 3 7

24
Anders Andersson Tomelilla MK 2 3 2 7

52
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 3 2 7

49
Robin Johnsson Pilatorps MK 3 2 2 7

18
Fredrik Persson Simrishamns MK 3 4 B 7

75
Jesper Andersson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 4 B 6

67
Bo-Göran Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 3 B 6

6
Agustin Ramirez Acosta Skillingaryds MK 4 2v S 6

48
Jacob Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 1 2 2 5

43
Anders Eriksson Skillingaryds MK 1 4 B 5

2
Johnny Carlsson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 B Å 5

51
Manfred Levander Tomelilla MK / Levander Racing nr. 51 1 1 2 4

47
Magnus Persson Tomelilla MK 2 2 B 4

80
Mattias Hansen Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport nr. 3 B B 3

494

77
Jimmy Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 3 B Å 3

ÖVRIGA SENIORER

70
Christian Lanqvist Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 1 1 Å 2

28
Fredrik Eriksson Skillingaryds MK 1 B Å 1

37
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 1 B Å 1

11
Jerry Svensson Hästveda FRC / Tyringe Bildemontering AB nr. B Å 0

921
Pontus Persson Hästveda FRC DEBUTANT

922
Daniel Svensson Hästveda FRC DEBUTANT

ÖVRIGA DAMER

619
Elisabeth Moberg Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 3 5 3 11

611
Martina Jönsson Hästveda FRC 4 4 3 11

613
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 7 B 11

603
Eva Daun Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 4 2 4 10

605
Lina Pedersen SMK Helsingborg 3 3 2 8

616
Helen Johansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 2 2 3 7

606
Jennifer Andersson Simrishamns MK 2 3 2 7

608
Sandra Landin Bromölla MK 3 S 3 6

ÖVRIGA JUNIORER

316
Tobias Nordborg Osby MK 2 3 B 5

314
Matilda Lejon Ystad MK 5 B B 5

308
Niklas Lundgren Tomelilla MK / Berggrens Järn, skrot & vvs nr. 4 B Å 4

319
Kevin Kettner Tomelilla MK 2 2 S 4

901
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC DEBUTANT

902
Adrian Klasson Hästveda FRC DEBUTANT

903
Aron Klasson Hästveda FRC DEBUTANT

904
Jesper Nilsson Hästveda FRC DEBUTANT

905
Oscar Johansson Hästveda FRC DEBUTANT

906
Hjalmar Petersson Grimslövs MS DEBUTANT

907
Johannes Ohlsson Asarums MS DEBUTANT

908
Josephine Andersson Tomelilla MK DEBUTANT

U T E S L U T N A

JUNIORER

311
Max Mattisson Vimmerby MS U U U 0

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se