Resultat

Autoexperten i Perstorp Racet

2012-08-25


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 30
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 7 7 7 21

2 r 35
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 7 5 7 19

3 19
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

4 59
Jonas Johansson Pilatorps MK Team JONI 7 5 7 19

5 41
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 7 7 21

6 52
Daniel Pettersson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

B - FINAL SENIORER

1 35
Jerry Svensson Hästveda FRC Tyringe Bildemontering AB 7 5 7 19

2 61
Rikard Hedström Tomelilla MK WooDoo Racing 7 7 5 19

3 v 48
Lars Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 5 7 17

4 51
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 3 7 7 17

5 70
Lars Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 7 7 3 17

6 r 64
Martin Isaksen Kristianstad FRC Team Stubbarp 1 7 5 13

C - FINAL SENIORER

1 64
Martin Isaksen Kristianstad FRC Team Stubbarp 1 7 5 13

2 55
Andreas Persson Simrishamns MK 4 5 5v 14

3 42
Paul Johnsson Hässleholms MK Gumlösa Motorsport 5 3 7 15

4 29
Conny Persson Tomelilla MK 5 5 4 14

5 2
Åke Ingemansson Hästveda FRC Osby Bilservice 3 7 4 14

6 74
Dan Malmsjö Simrishamns MK 7 5 2 14

A - FINAL DAMER

1 607
Elin Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 5 7 17

2 r 614
Linette Fors Dalby MK Snickare Andersson & Co i Skåne AB 7 4 4v 15

3 620
Jessica Mattsson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 5 5 7 17

4 603
Camilla Nordström Hästveda FRC Osby Bilservice 7 7 3 17

5 610
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 7 21

6 613
Ida Svensson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 4 7 5 16

B - FINAL DAMER

1 v 614
Linette Fors Dalby MK Snickare Andersson & Co i Skåne AB 7 4 4v 15

2 618
Lena Strömgren HBK (Höörs Bilklubb) Team EVR (Extrem Volvo 4 5 2 11

Racing)

3 606
Katarina Hedström Tomelilla MK WooDoo Racing 3 4 5 12

4 604
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 5 3 3 11

5 612
Mia Hallin MK Gutarna Team Bröd Racing 3 2 4 9

6 605
Sara Andersson Karlskrona AK 4 4 3 11

A - FINAL JUNIORER

1 323
Robin Persson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 7 3 7 17

2 r 320
Marcus Nilsson Eslövs MK Team Arup?s Motorsport 5 S 7 12

3 301
Tobias Jönsson Hässleholms MK JG Mark & Betongarbete 7 7 5 19

4 313
Max Mattisson Vimmerby MS 7 7 7 21

A - FINAL JUNIORER

5 314
Albin Ström Osby MK Osby Bilservice 7 4 7 18

6 303
Viktor Andersson Höörs MK 3 4 7 14

B - FINAL JUNIORER

1 r 320
Marcus Nilsson Eslövs MK Team Arup?s Motorsport 5 S 7 12

2 318
Ronja Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 5 4v 4 13

3 327
Daniel Roth Karlskrona AK 7 2v 4 13

4 311
Nellie Englund Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 5 3 5 13

5 v 312
Pontus Sandh Tomelilla MK 4 5 5 14

6 325
Amanda Hansson Kungliga Automobil Klubben 5 5 3 13

C - FINAL JUNIORER

1 320
Marcus Nilsson Eslövs MK Team Arup?s Motorsport 5 S 7 12

2 317
Tom Persson Tomelilla MK 3 5 2 10

3 310
Max Nilsson Eslövs MK Team Arup?s Motorsport 1 7 4 12

4 309
Edwin Larsson Pilatorps MK 2 4 5 11

5 v 321
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK Gunnars Motorsport 4 5 3 12

6 326
Olivia Chronwall Dalby MK Hagestigs Motorsport 3 4 5 12

ÖVRIGA SENIORER

14
Erik Walter Asarums MS / Osby Bilservice nr. 43 3 5 5 13

62
Glenn Johansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 3 5 5 13

3
Tomas Hansson Tomelilla MK 4 5 4 13

53
Jimmy Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 5 4 4 13

72
Jens Olssson Tomelilla MK 5 5 3 13

66
Jim Jönsson Simrishamns MK 5 2 5 12

23
Martin Zettervall Hästveda FRC 7 T 5 12

75
Kristian Gustavsson Grimslövs MS 4 4 4 12

21
Sebastian Klyft Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 5 3 4 12

76
Christian Liljeqvist Hässleholms MK / JG Mark & Betongarbete nr. 2 7 3 12

20
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 5 4 3 12

4
Jens Ekberg Grimslövs MS / Team Rovegårdens FR nr. 195 5 7 B 12

32
Per Larsson Tomelilla MK 3 3 5 11

1
Bengt Svensson Simrishamns MK / Bil & Maskin Degeberga AB 7v 4 B 11

nr. 112

50
Håkan Johansson Dalby MK B 3 7 10

63
Torbjörn Vintälv Ryds MK / Älgabryts Racing nr. 175 2 1 7 10

33
Nicklas Johansson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 1 4 5 10

68
Fredrik Fredbo Tomelilla MK 2 3 5 10

56
Michael Sörensen Bromölla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 3 4 10

44
Fredrik Eriksson Skillingaryds MK 4 B 5 9

58
Patrik Nilsson Crona Älmhults MK 2 4 3 9

27
Sven Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 4 3 2 9

8
Björn Bergstrand Osby MK / Gualövs Bildemontering nr. 316 5 4 B 9

ÖVRIGA SENIORER

65
Jesper Andersson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 4v 5 S 9

39
Robert Hedström Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 5 4 S 9

43
Conny Carlsson Osby MK / Team Bugarna nr. 309 2 2 4 8

10
Joakim Holmstedt Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport nr. 3 1 4 8

494

73
Peter Nilsson Pilatorps MK 3 2 3 8

57
Conny Jönsson Hästveda FRC 1 5 2 8

7
Agustin Ramirez Acosta Skillingaryds MK 2 4 2 8

28
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 4 2 8

12
Fredrik Persson Simrishamns MK 4 3 1 8

11
Andreas Anderberg Bromölla MK 7 1 B 8

40
Jacob Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 1 2 4 7

46
Fredrik Torstensson Pilatorps MK 1 3 3 7

18
Robert Thomsson Pilatorps MK / Tyringe Bildemontering AB nr. 2 4 1 7

47
Freddy Malmberg Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 Bv 7 S 7

69
Mikael Hult Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 3 4 S 7

36
Alf Jönsson Tomelilla MK 2 3 1 6

45
Marcus Lindgren Hässleholms MK / JG Mark & Betongarbete nr. 3 3 B 6

38
Mats Olsson Dalby MK 4 2 Å 6

71
Mats Larsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 4 2v Å 6

34
Mikael Aronsson Skillingaryds MK B 2 3 5

60
Joakim Karlsson Osby MK / Team Bugarna nr. 309 5v B 5

67
Henrik Borgström Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 1 1 2 4

31
Andreas Jenning Dalby MK 2 1 1 4

5
Tommy Malmborg SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 2 B 4

17
Johan Green Hässleholms MK / JG Mark & Betongarbete nr. 4 B Å 4

49
Tom Edvardsson Bromölla MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 B 4

37
Anton Lejon Ystad MK 3 Å 3

24
Lars-Gunnar Olsson SMK Helsingborg 3 Å 3

22
Christian Nilsson Älmhults MK 1 1 S 2

6
Robin Gustafsson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 S S 1 1

13
Åke Andersson Haninge MK B Å 0

9
Joakim Pettersson Hässleholms MK 0

ÖVRIGA DAMER

616
Martina Jönsson Hästveda FRC B 3 5 8

619
Johanna Roth Karlskrona AK B 3 4 7

602
Linda Jönsson Tomelilla MK 2 2 2 6

611
Annelie Hansson Hässleholms MK / JG Mark & Betongarbete nr. 2 2 2 6

ÖVRIGA JUNIORER

315
Martin Mårtensson Eslövs MK 4 5 1 10

308
Tobias Olsson-Evergren Christianstad RC / Team Gullberg nr. 506 3 7 B 10

319
Jenny Gustafsson Simrishamns MK 3 2 4 9

ÖVRIGA JUNIORER

316
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 2 2 4 8

307
Nathalie Petersson SMK Helsingborg / A-Team nr. 319 5 B 3 8

306
Jimmy Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 119 4 S 3 7

302
Linus Benz Tomelilla MK S 7 B 7

329
Linus Jansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 4 S 2 6

324
Anton Kruus Tomelilla MK S 3 2 5

322
Tobias Nordborg Osby MK B 3 B 3

305
Matilda Lejon Ystad MK B B Å 0

901
Simon Barnell Svedala MK DEBUTANT

902
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK DEBUTANT

903
Waldemar Nilsson Pilatorps MK DEBUTANT

904
Tommie Solberg Kristianstad FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se