Resultat

Mekonomen i Osby Racet

2013-07-20


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 58
Gert-Göran Persson Tomelilla MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

2 77
Michael Sörensen Hästveda FRC TEAM Magic Racing 7 7 7 21

3 1
Freddy Malmberg Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

4 13
Christian Lanqvist Ljungby MK 7 7 5 19

5 54
Joakim Karlsson Osby MK 7 7 7 21

6 r 12
Lars Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 7 4 16

B - FINAL SENIORER

1 r 12
Lars Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 7 4 16

2 17
Andreas Olsson Kalmar MK AGI Gullabo Rally 0486-21851 5 4 7 16

3 21
Tobias Nilsson Simrishamns MK 4 7 7 18

4 49
Håkan Johansson Dalby MK 7 5 5 17

5 64
Christer Ax Asarums MS 5 5 7 17

6 16
Berne Svensson Tomelilla MK 7 7 5 19

C - FINAL SENIORER

1 12
Lars Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 7 4 16

2 23
Markus Karlsson Lessebo MK 7 S 7 14

3 20
Björn Bergstrand Osby MK Gualövs Bildemontering 3 7 5 15

4 r 55
Lukas Fransén Lessebo MK 4 4 5 13

5 32
Michael Sandin Kristianstad FRC 5 4 7 16

6 37
Göran Arvidsson HBK (Höörs Bilklubb) Team EVR (Extrem 3 4 7 14

Volvo Racing)

D - FINAL SENIORER

1 r 55
Lukas Fransén Lessebo MK 4 4 5 13

2 4
Mattias Hansen Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 5 5 4 14

3 22
Daniel Nykvist Skillingaryds MK TEAM BBG 5 5 4 14

4 51
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 1 5 7 13

5 30
Nicklas Johansson Pilatorps MK Team JONI 3 5 5 13

6 74
Tommie Solberg Kristianstad FRC BARUM RACING 7 7 S 14

E - FINAL SENIORER

1 55
Lukas Fransén Lessebo MK 4 4 5 13

2 2
Anders Eriksson Skillingaryds MK / TEAM BBG nr. 323 4 3 5 12

3 44
Sven Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 3 5 13

4 29
Benny Olsson Skånes Racers Ideella Förening / Team EVR 5 4 4 13

(Extrem Volvo Racing) nr. 98

5 68
Gösta Wremert Tomelilla MK 4 1 7 12

6 11
Jörgen Hansson Christianstad RC / Gunnars Motorsport nr. 217 4 4 5 13

A - FINAL DAMER

1 601
Sofie Fors Ljungby MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

2 613
Camilla Nordström Hästveda FRC Osby Bilservice 4 4 7 15

3 606
Emma Linder Hästveda FRC Gitts Åkeri 5 5 4 14

A - FINAL DAMER

4 611
Lina Pedersen SMK Helsingborg 7 5 7 19

5 608
Sandra Persson Tomelilla MK 4 7 4 15

6 607
Tina Jönsson Simrishamns MK Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 14

A - FINAL JUNIORER

1 321
Jesper Leise Eslövs MK Team Rallysaft 4 5 5 14

2 311
Albin Ström Osby MK Osby Bilservice 7 7 7 21

3 r 312
Ted Holtne Asarums MS 5 7 B 12

4 314
Jack Andersson Tomelilla MK 4 5 5 14

5 319
Nathalie Petersson SMK Helsingborg A-Team 7 3 4 14

6 304
Robin Persson Hästveda FRC Gualövs Bildemontering 7 7 7 21

B - FINAL JUNIORER

1 312
Ted Holtne Asarums MS 5 7 B 12

2 308
Hjalmar Petersson Grimslövs MS 4 4 3 11

3 315
André Olsson Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola 3 3 7 13

Sjöbo

4 302
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK 1 5 3 9

5 313
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC Osby Bilservice 2 3 4 9

6 318
Anton Kruus Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 5 2 4 11

ÖVRIGA SENIORER

60
Jens Claeson Hästveda FRC 5 3 4 12

63
Patrik Norremark Trelleborgs MK 7 3 2 12

46
Bengt Svensson Simrishamns MK / Bil & Maskin Degeberga AB 5 7 B 12

nr. 112

52
Lars Arvidsson Skånes Racers Ideella Förening / Team EVR 5 7 B 12

(Extrem Volvo Racing) nr. 98

41
Kristian Gustavsson Grimslövs MS / Gumlösa Motorsport nr. 671 7 5 B 12

56
Nicholas Rooth Osby MK 2 4 5 11

71
Per-Erik Larsson Tomelilla MK 2 5 4 11

36
Richard Dalberg SMK Örkelljunga 4 3 4 11

35
Åke Andersson Haninge MK 7 S 4 11

9
Rose-Marie Olsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 5 3 11

27
Fredrik Eriksson Skillingaryds MK / TEAM BBG nr. 323 7 1 3 11

59
Pier Gustavsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 4 5 2 11

24
Jonas Johansson Pilatorps MK / Team JONI nr. 168 S 5 5 10

25
Joakim Klang Eslövs MK 2 4 4 10

79
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 2 4 10

15
Andreas Ekholst Svedala MK / Hagestigs Motorsport nr. 194 B 7 3 10

19
Niklas Evergren Christianstad RC / Team Gullberg nr. 506 4 3 3 10

48
Jon Franzén Lessebo MK 4 Bv 5 9

73
Conny Carlsson Osby MK 5 S 4 9

8
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 4 3 9

45
Martin Bysén Ryds MK 3 3 3 9

ÖVRIGA SENIORER

53
Jörgen Persson Kristianstad FRC 3 5 1 9

76
Pontus Sandh Tomelilla MK 5 4 B 9

5
Viktor Andersson Höörs MK 2 3v 3 8

42
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 4 2 2 8

67
Magnus Nilsson Svedala MK 4 2 2 8

7
Fredrik Nilsson SMK Örkelljunga B 4 3 7

28
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 2 2 3 7

38
Tobias Olsson-Evergren Christianstad RC / Team Gullberg nr. 506 2 2 3 7

39
Robin Johnsson Pilatorps MK 3 2 2 7

80
Nils Palm Osby MK 3 2 2 7

3
Markus Kier Kristianstad FRC / Team Bröd Racing nr. 542 3 3 1 7

26
Hans Nilsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 1 1 4 6

43
Jimmy Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 2 2 2 6

14
Milan Radak SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 3 3 B 6

72
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 3 3 B 6

31
Christian Klang Eslövs MK 4 2 B 6

57
Åke Ingemansson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 1 5 S 6

10
Jacob Thell Eslövs MK / Öresunds Svets & Smide AB nr. 1 2 2 5

62
Per-Olof Olsson Kristianstad FRC 2 2 1 5

61
Patrik Nilsson Crona Älmhults MK 3 1 1 5

34
Gustaf Bysén Ryds MK 1 4 B 5

50
Fredrik Fredbo Tomelilla MK 2 3 B 5

75
Jonathan Johansson SMK Örkelljunga S 3 1 4

66
Roger Johansson SMK Örkelljunga 2 1 3

18
Mikael Persson Kristianstad FRC B Å 0

40
Manfred Levander Tomelilla MK B Å 0

47
Jesper Andersson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 B Å 0

65
Henrik Friberg Kristianstad FRC B Å 0

921
Niklas Hansson SMK Helsingborg / Levander Racing nr. 51 DEBUTANT

ÖVRIGA DAMER

604
Anette Arvidsson Skånes Racers Ideella Förening 5 3 5 13

609
Sara Elfhav Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 2 5 5 12

605
Ulla Borg Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 4 4 3 11

614
Lina Nilsson KS Klippan 5 S 5 10

610
Patricia Evergren Christianstad RC / Team Gullberg nr. 506 3 2 4 9

603
Ronja Frankel Hästveda FRC 3 3 2 8

602
Anna Gunnarsson SMK Örkelljunga S 4 3 7

612
Susanne Persson Tomelilla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 3 3

920
Emma Magnusson Karlskrona AK / AGI Gullabo Rally 0486-21851 DEBUTANT

nr. 68

ÖVRIGA JUNIORER

316
Linus Nicholas Jönsson Ystad MK 2 S 5 7

ÖVRIGA JUNIORER

305
Dennis Hedström Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 2 4 B 6

307
Tom Persson Tomelilla MK 3 2 B 5

301
Emil Nilsson Simrishamns MK / Gunnars Motorsport nr. 217 5 B 5

310
Joel Hult Hästveda FRC 3 1 B 4

320
Nellie Englund Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport B 4 S 4

nr. 494

309
Oscar Ljung Simrishamns MK 1 2 B 3

901
Therese Brodén Hästveda FRC DEBUTANT

902
Hampus Ekblad Svedala MK DEBUTANT

903
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga DEBUTANT

904
Jonatan Ingvarsson Hässleholms MK DEBUTANT

905
Erik Järf Hästveda FRC DEBUTANT

906
Stig Järf Hästveda FRC DEBUTANT

907
Linus Jönsson Tomelilla MK DEBUTANT

908
Hampus Magnusson Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport DEBUTANT

nr. 494

909
Lukas Olsson SMK Helsingborg DEBUTANT

910
Madelene Persson Tomelilla MK DEBUTANT

911
Oscar Persson Wremerth Hästveda FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se