Resultat

Tre MM Racet

2014-05-10


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 39
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 7 7 7 21

2 1
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 5 4 16

3 40
Hanna Petersson Bohus Racing Hagestigs Motorsport 5 7 5 17

4 11
Johan Nilsson Kristianstad FRC BARUM RACING 5 7 7 19

5 2
Kenneth Johnsson SMK Helsingborg Team Essen 7 5 7 19

6 r 14
Göran Arvidsson Kristianstad FRC TEAM PÄRUPS RACING 7 4 4 15

B - FINAL SENIORER

1 14
Göran Arvidsson Kristianstad FRC TEAM PÄRUPS RACING 7 4 4 15

2 12
Ted Holtne Asarums MS 4 4 7 15

3 10
Lars Linder Hästveda FRC 7 4 4 15

4 r 19
Mattias Hansen Hästveda FRC 5 7 B 12

5 36
Jerry Svensson Hästveda FRC Team Tyringe Bildemontering 5 5 5 15

6 28
Patrik Nilsson Crona Älmhults MK 7 7 2 16

C - FINAL SENIORER

1 r 19
Mattias Hansen Hästveda FRC 5 7 B 12

2 24
Christian Persson Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 5 S 7 12

3 v 23
Jesper Andersson Hästveda FRC Osby Bilservice 4 4 5 13

4 25
Ronnie Pettersson Hässleholms MK 3 5 4 12

5 30
Krister Berdén Hästveda FRC Osby Bilservice 4 5 5 14

6 35
Magnus Nilsson Svedala MK Team Polar 1 5 7 13

D - FINAL SENIORER

1 19
Mattias Hansen Hästveda FRC 5 7 B 12

2 8
Anders Viking Tomelilla MK Levander Racing 3 3 5 11

3 42
Jonathan Johansson SMK Örkelljunga 4 3 3 10

4 6
Nils Palm Osby MK 5 4 3 12

5 3
Richard Dalberg SMK Örkelljunga 3 2 5 10

6 41
Peter Kruus Tomelilla MK Hagestigs Motorsport B 7 3 10

A - FINAL DAMER

1 611
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 5 7 19

2 607
Elin Linder Hästveda FRC 5 7 7 19

3 610
Ann-Margret Svensson Tomelilla MK WooDoo Racing 3 3 4 10

4 605
Sandra Persson Tomelilla MK 5 4 2 11

5 608
Camilla Nordström Hästveda FRC Osby Bilservice 7 7 5 19

6 602
Annika Olsson Kristianstad FRC 2 5 3 10

A - FINAL JUNIORER

1 307
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 5 3 2 10

2 302
Hampus Magnusson Hästveda FRC Team Max Power Motorsport B 2 4 6

3 304
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga 4 S 3 7

4 305
Joel Hult Hästveda FRC Gunnars Motorsport 7 7 7 21

A - FINAL JUNIORER

5 301
Madelene Persson Hörby MK 2 4 B 6

6 306
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK Gunnars Motorsport 3 5 5 13

ÖVRIGA SENIORER

26
Jörgen Persson Kristianstad FRC 2 3 3 8

34
Per-Olof Olsson Kristianstad FRC 3 3 2 8

9
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga B 3 4 7

38
Per-Erik Larsson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 2 2 3 7

37
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 3 2 2 7

18
Nils Månsson Hästveda FRC 3 3 1 7

32
Sven Nordström Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 2 4 6

5
Conny Jönsson Hästveda FRC 2 2 2 6

7
Christian Klang Eslövs MK 2 2 2 6

15
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 1 1 6

21
Mats Olsson Dalby MK B 4 S 4

4
Christer Jönsson Grimslövs MS / Osby Bilservice nr. 43 4 B 4

31
Gert Bauhn SMK Örkelljunga 1 1 1 3

17
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 2 1 B 3

22
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 2

ÖVRIGA DAMER

606
Anna Gunnarsson SMK Örkelljunga 4 3 3 10

603
Josefin Ingvarsson Hässleholms MK 4 S 5 9

601
Annica Johansson SMK Örkelljunga 1 2 4 7

609
Nellie Englund Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport B 4 S 4

nr. 494

604
Ronja Frankel Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 B 3

ÖVRIGA JUNIORER

901
Hannah Svensson Hästveda FRC / Team Tyringe Bildemontering DEBUTANT

AB nr. 259

902
Karolin Randolfson Hästveda FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se