Resultat

Sensommarracet

2014-08-30


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 68
Emil Nilsson Tomelilla MK Team Baja Maja Racing 5 7 7 19

2 8
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport 5 7 7 19

3 75
Berthil Hansen Laholms MK 7 7 7 21

4 r 37
Mats Larsson Pilatorps MK Team Filborna 5 7 5 17

5 56
Martin Isaksen Tomelilla MK 7 5 7 19

6 21
Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7v 7 7 21

B - FINAL SENIORER

1 37
Mats Larsson Pilatorps MK Team Filborna 5 7 5 17

2 86
Filip Svensson Hästveda FRC Team Rallysaft 4 7 7 18

3 40
Tobias Nilsson Kristianstad FRC 7 7 5 19

4 r 11
Berne Svensson Tomelilla MK 5 7 5 17

5 67
Robin Lagerström Kristianstad FRC 7 5 7 19

6 52
Michael Sörensen Hästveda FRC TEAM Magic Racing 5 7 5 17

C - FINAL SENIORER

1 11
Berne Svensson Tomelilla MK 5 7 5 17

2 85
Mattias Hansen Hästveda FRC Team Max Power Motorsport 7 5 5 17

3 r 9
Lars Linder Hästveda FRC 7 7 B 14

4 79
Jimmy Persson Kristianstad FRC 7 5 5 17

5 88
Joakim Svensson Karlskrona AK 5 4 7 16

6 16
Kristian Gerdtsson Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 7 5 5 17

D - FINAL SENIORER

1 r 9
Lars Linder Hästveda FRC 7 7 B 14

2 84
Johan Nilsson Kristianstad FRC BARUM RACING 3 5 7 15

3 7
Glenn Lindell SMK Helsingborg Team Essen 3 4 7 14

4 5
Dennis Johansson Eslövs MK 4 5 5 14

5 35
Tim Bergstedt Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 4 7 4 15

6 15
Marcus Nilsson Eslövs MK Team Arup?s Motorsport 4 4 7 15

E - FINAL SENIORER

1 9
Lars Linder Hästveda FRC 7 7 B 14

2 18
Rikard Hedström Tomelilla MK 5 5 4 14

3 33
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 7 4 3 14

4 36
Tomas Hansson Tomelilla MK 7 2 5 14

5 81
Lars Arvidsson Skånes Racers Ideella Förening / TEAM 5 4 4 13

PÄRUPS RACING nr. 146

6 44
Mattias Götesson Rödeby Eks MS 4 5 4 13

A - FINAL DAMER

1 611
Fatima Anderberg Kristianstad FRC BARUM RACING 4 4 7 15

2 615
Emma Magnusson Karlskrona AK AGI Gullabo Rally 0486-21851 7 7 7 21

3 623
Susanne Oscarsson Kungsbacka MA 5 7 7 19

4 609
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 7 7 19

A - FINAL DAMER

5 610
Sabina Nilsson Hässleholms MK 7 5 4 16

6 r 618
Emma Linder Hästveda FRC 4 3 5 12

B - FINAL DAMER

1 618
Emma Linder Hästveda FRC 4 3 5 12

2 621
Linda Marie Nilsson Christianstad RC 7 4 4 15

3 624
Rebecca Sjöstedt Kristianstad FRC 4 7 3 14

4 608
Susanne Jepson Tomelilla MK 3 4 5 12

5 617
Johanna Johansson SMK Helsingborg 7 3 5 15

6 619
Elin Linder Hästveda FRC 5 5 5 15

A - FINAL JUNIORER

1 313
Johannes Ohlsson Asarums MS 7 7 5 19

2 312
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK Gunnars Motorsport 7 5 4 16

3 v 309
Oscar Hansen Laholms MK 7 3 7 17

4 311
Joel Hult Hästveda FRC Gunnars Motorsport 5 7 7 19

5 315
Ronja Nilsson Christianstad RC Gunnars Motorsport 4 5 5 14

6 304
Charlie Svensson Christianstad RC 5 5 4 14

ÖVRIGA SENIORER

55
Paul Anderberg Kristianstad FRC 5 5 3 13

66
Emil Riihelä Kristianstad FRC 5 4 3 12

50
Bo Nilsson Asarums MS 3 3 5 11

58
Ola Holmström Sölvesborgs MS 3 4 4 11

32
Patrik Svensson Höörs MK 4 3 4 11

54
Jan-Ove Klyft Eslövs MK 4 5 2 11

41
Håkan Johansson Eslövs MK 5 5 1 11

53
Håkan Jönsson Pilatorps MK / Team Filborna nr. 234 B 3 7 10

14
Christian Nilsson Osby MK 1 5 4 10

87
Mats Olsson Dalby MK 2 4 4v 10

43
Fredrik Eriksson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 B 7 3 10

73
Krister Berdén Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 2 3 10

80
Per-Erik Larsson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 4v 4 2 10

22
Christian Klang Eslövs MK 5 3 2 10

25
Johan Jeppsson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 4 5 1 10

10
Christian Lanqvist Ljungby MK / Team Mjäryds Gräv nr. 144 3 7 B 10

24
Daniel Nykvist SMK Arboga / TEAM BBG nr. 323 3v 7 B 10

12
Åke Andersson Haninge MK 2 2 5 9

27
Mikael Aronsson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 1 4 4 9

42
Oscar Olsson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 2 3 4 9

28
Gustaf Bysén Ryds MK / Team Bysén nr. 183 3 2 4 9

19
Nils Palm Osby MK / Team Bonnhäng nr. 157 2 4 3 9

17
Roger Sandin Kristianstad FRC 3 3 3 9

ÖVRIGA SENIORER

34
Sebastian Klyft Eslövs MK 3 3 3 9

69
Rasmus Svensson Ryds MK 3 3 3 9

83
Joakim Holmstedt Osby MK / Team Bonnhäng nr. 157 3 3 3 9

64
Mattias Ekstrand Höörs MK 4 2 3 9

2
Johnny Åkesson Dalby MK / Team Polar nr. 170 7 1 1 9

57
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 7 2 9

70
Mikael Stiftel Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 S 4 4 8

3
Viktor Andersson Höörs MK 2 3 3 8

13
Conny Jönsson Hästveda FRC 4 2 2 8

61
Patrik Crona Älmhults MK 4v 3 1 8

71
Axel Blomvik Hästveda FRC 4 3 1 8

60
Filip Dehn Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 2 B 5 7

63
Håkan Johansson SMK Helsingborg 2 3 2 7

46
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 2 2 7

72
Anders Viking Tomelilla MK / Levander Racing nr. 51 4 2 1 7

29
Tobias Larsson Höörs MK 5 2 B 7

47
Jerry Svensson Hästveda FRC / Team Tyringe Bildemontering 7 B Å 7

AB nr. 259

1
Anders Eriksson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 1 3 2 6

48
Jörgen Persson Kristianstad FRC 2 2 2 6

74
Fredrik Grahn Höörs MK 2 2 2 6

76
Niklas Hansson Eslövs MK 3 2 1 6

39
Mattias Nilsson Tomelilla MK / Skrot&Metall återvinning nr. 107 2 4 B 6

23
Benny Olsson Skånes Racers Ideella Förening / TEAM 2 4 S 6

PÄRUPS RACING nr. 146

20
Hans Nilsson Kristianstad FRC / Team Buse nr. 214 1 1 2 4

62
Magnus Lindkvist Eksjö FRC / Hagestigs Motorsport nr. 194 3 Å 3

38
David Sjögren Kristianstad FRC 1 B Å 1

26
Michael Sandin Kristianstad FRC B Å 0

31
Manfred Levander Eslövs MK / Levander Racing nr. 51 B Å 0

82
Jim Kronbäck Kristianstad FRC B Å 0

65
Nils Månsson Hästveda FRC / Team Tyringe Bildemontering Å 0

AB nr. 259

901
Tommy Göransson Kristianstad FRC DEBUTANT

ÖVRIGA DAMER

614
Ronja Frankel Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 5 2 4 11

616
Linda Jönsson Tomelilla MK / Lundells Motorsport nr. 656 3 5 3 11

601
Siv Walter Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 3 4 10

605
Emma Palo Asarums MS 3 5 2 10

606
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 2 2 8

613
Cecilia Adermark Bromölla MK / BARUM RACING nr. 143 S 4 3 7

603
Ann-Margret Svensson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 2 2 3 7

ÖVRIGA DAMER

607
Bettina Kristiansen Kristianstad FRC / TEAM PÄRUPS RACING nr. 2 Å 2

146

622
Nellie Englund Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport 2 S 2

nr. 494

612
Olivia Chronwall Dalby MK / Team Polar nr. 170 B Å 0

ÖVRIGA JUNIORER

317
Morgan Johansson SMK Helsingborg 5 4 4 13

305
Max Nilsson Eslövs MK / Team Arup?s Motorsport nr. 611 4 7 1 12

316
Karolin Randolfson Hästveda FRC / Team Max Power Motorsport 3 2 5 10

nr. 494

310
Dennis Hedström Tomelilla MK 3 3v 3 9

302
Nathalie Petersson SMK Helsingborg / A-Team nr. 319 3 4 2 9

308
David Palo Asarums MS B 1 7 8

307
Sebastian Dahl Hästveda FRC 4 4 B 8

306
Amanda Jepson Tomelilla MK 2 3 2 7

303
Hannah Svensson Hästveda FRC / Team Tyringe Bildemontering B 2 3 5

AB nr. 259

314
Johan Nguyen Nilsson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 B 2 3 5

301
Hjalmar Petersson Grimslövs MS 1 Å 1

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se