Resultat

Mekonomen i Osby Racet

2015-07-25


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 10
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC 7 7 7 21

2 7
Kristian Persson Kungsbacka MA 5 7 7 19

3 65
Jimmy Persson Kristianstad FRC 7 7 7 21

4 30
Albin Ström Osby MK Osby Bilservice 7 7 5 19

5 r 37
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 5 7 17

6 19
Christian Klang Eslövs MK 7 5 7 19

B - FINAL SENIORER

1 37
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 5 7 17

2 r 1
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 4 5 16

3 63
André Olsson Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola 7 7 4 18

Sjöbo

4 44
Michael Sörensen Hästveda FRC TEAM Magic Racing 7 7 4 18

5 18
Tobias Nilsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 5 7 17

6 40
Anders Åberg Hässleholms MK Team Rallyshop.se 7 4 7 18

C - FINAL SENIORER

1 1
Bengt Svensson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 4 5 16

2 r 8
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport B 7 7 14

3 22
Johan Jeppsson Ljungby MK TEAM BBG 7 7 3 17

4 11
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 3 7 5 15

5 12
Glenn Johansson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 5 7 4 16

6 73
Mikael Aronsson Ljungby MK TEAM BBG 7 4 5 16

D - FINAL SENIORER

1 8
Jörgen Hansson Christianstad RC Gunnars Motorsport B 7 7 14

2 2
Jesper Leise Eslövs MK TEAM Magic Racing 3 4 7 14

3 68
Jonas Mattsson Hästveda FRC 5 5 5 15

4 75
Jonathan Johansson SMK Örkelljunga 5 4 5 14

5 13
Conny Jönsson Hästveda FRC Osby Bilservice 2 7 4 13

A - FINAL DAMER

1 615
Jessica Åberg Karlskrona AK Team Rödeby buss 7 7 7 21

2 617
Fatima Anderberg Kristianstad FRC BARUM RACING 4 5 7 16

3 614
Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC Gumlösa Motorsport 3 7 5 15

4 602
Siv Walter Hästveda FRC Osby Bilservice 4 5 5 14

5 r 604
Susanne Schneider Karlskrona AK 3 3 3 9

6 606
Linda Nilsson Christianstad RC 7 7 4 18

B - FINAL DAMER

1 604
Susanne Schneider Karlskrona AK 3 3 3 9

2 607
Johanna Nilsson Kristianstad FRC BARUM RACING 7 3 B 10

3 611
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga 4 4 2 10

4 601
Annica Johansson SMK Örkelljunga 2 3 3 8

5 603
Ronja Frankel Hästveda FRC Osby Bilservice 5 4 4 13

B - FINAL DAMER

6 608
Martina Wahlman Hästveda FRC Osby Bilservice 5 5 B 10

A - FINAL JUNIORER

1 301
Simon Axelsson Älmhults MK 7 5 7 19

2 306
Viktor Jacobsson SMK Helsingborg Team Rovegårdens FR 4 7 3 14

3 302
Hannah Svensson Hästveda FRC Team Tyringe Bildemontering 5 4 5 14

4 305
Joel Hult Hästveda FRC Gunnars Motorsport 7 7 7 21

5 303
Emma Nilsson Kristianstad FRC 3 4 4 11

6 304
Marcus Ågren Silverdalens MSK Saabotörernas racing team 4 5 5 14

ÖVRIGA SENIORER

9
Jan Bergstedt Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 5 4 13

6
Rickard Olsson Karlskrona AK / AGI Gullabo Rally 0486-21851 2 3 7 12

nr. 68

32
Tommy Persson Pilatorps MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 5 5 2 12

52
Jonas Persson Osby MK 2 5 4 11

49
Niclas Lanquist Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 4 3 4 11

71
Christian Persson Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 3 5 3 11

21
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 4 4 3 11

29
Mikael Hult Eslövs MK / RACEPRODUKTER.SE nr. 29 4 4 3 11

72
Mikael Stiftel Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 2 3 5 10

15
Björn Johnsson Hässleholms MK / Team Rallyshop.se nr. 116 3 2 5 10

43
Bo Nilsson Asarums MS 5 S 5 10

50
Lars-Åke Hermansson Hästveda FRC / Osby Bilservice nr. 43 3 2 4 9

17
Christian Nilsson Osby MK 2 4 3 9

54
Håkan Jönsson Kristianstad FRC 4 3 2 9

28
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 1 3 4 8

66
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 4 B 4 8

53
Patrik Crona Älmhults MK S 5 3 8

27
Niklas Sjögren Kristianstad FRC 2 3 3 8

59
Gert Bauhn SMK Örkelljunga 3 2 3 8

33
Pontus Sandh Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 3 3 2 8

61
Roger Johansson SMK Örkelljunga 4 2 2 8

20
Tim Bergstedt Kristianstad FRC / Gumlösa Motorsport nr. 671 5 3 8

64
Axel Blomvik Hästveda FRC S 2 5 7

47
Patrik Nilsson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 1 3 3 7

67
Per-Erik Larsson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 5 T 2 7

38
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 2 5 B 7

74
Kristian Gustavsson Hässleholms MK / Gumlösa Motorsport nr. 671 4 3 Å 7

46
Ronny Schneider Karlskrona AK 3 4 S 7

23
Gustaf Bysén Ryds MK / Team Bysén nr. 183 3 4 7

60
Emma Magnusson Karlskrona AK / AGI Gullabo Rally 0486-21851 5 B 1 6

nr. 68

41
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 1 4 5

ÖVRIGA SENIORER

57
Peter Lindbom Tomelilla MK 3 1 B 4

4
Mattias Hansen Hästveda FRC 4 B B 4

16
Daniel Olsson NAF Motorsport Vålerbanan 4 Å 4

39
David Sjögren Kristianstad FRC 4 B 4

35
Martin Bysén Ryds MK / Team Bysén nr. 183 3 Å 3

45
Fredrik Albertz Arlövs MC 2 B Å 2

69
Eric Jörgensen Lessebo MK 2 2

14
Hannes Hylén Kristianstad FRC 1 Å 1

3
Fredrik Eriksson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 1 T 1

24
Jan-Erik Kristersson Kristianstad FRC B Å 0

26
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 B Å 0

ÖVRIGA DAMER

612
Ann-Margret Svensson Tomelilla MK / WooDoo Racing nr. 17 3 4 B 7

613
Sara Leise Eslövs MK 5 B Å 5

ÖVRIGA JUNIORER

307
Ida Jönsson Kristianstad FRC 3 3 4 10

308
Tim Byrskog Lessebo MK 5v B 5

U T E S L U T N A

SENIORER

55
Emil Riihelä Kristianstad FRC 7 5 3 U 15

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se