Resultat

Mekonomen i Osby Racet

2016-07-30


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 42
Benny Olsson SMK Helsingborg TEAM PÄRUPS RACING 5 7 7 19

2 51
Andreas Ekholst Svedala MK Hagestigs Motorsport 7 7 5 19

3 5
Tommy Persson Pilatorps MK Gumlösa Motorsport 7 7 7 21

4 r 44
Gunnar Olsson Pilatorps MK Team Tyringe Bildemontering AB 5 5 7 17

5 15
Magnus Tates EmådalensMK Hagestigs Motorsport 7 7 4 18

6 39
Axel Blomvik Hästveda FRC 7 7 7 21

B - FINAL SENIORER

1 44
Gunnar Olsson Pilatorps MK Team Tyringe Bildemontering AB 5 5 7 17

2 r 37
Joakim Ohlsson Asarums MS 7 5 4 16

3 19
Henrik Nilsson SMK Helsingborg TEAM PÄRUPS RACING 5 7 5 17

4 50
Lars Arvidsson SMK Helsingborg TEAM PÄRUPS RACING 5 5 7 17

5 21
Robin Rihelä Kristianstad FRC 5 5 7 17

6 55
Pontus Mejving Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 2 7 7 16

C - FINAL SENIORER

1 37
Joakim Ohlsson Asarums MS 7 5 4 16

2 r 36
Robin Lagerström Kristianstad FRC 5 4 5 14

3 9
Andreas Greco Svedala MK Hagestigs Motorsport 7 4 5 16

4 31
Rickard Olsson Karlskrona AK Gullabo Rally 0486-21851 7 5 3 15

5 56
Sabina Nilsson Hässleholms MK 5 5 5 15

6 43
Tobias Nilsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB S 7 7 14

D - FINAL SENIORER

1 36
Robin Lagerström Kristianstad FRC 5 4 5 14

2 27
Jonas Persson Osby MK 5 7 B 12

3 12
Richard Dalberg SMK Örkelljunga 4 7 3 14

4 13
Fredrik Persson Hästveda FRC 5 4v 5 14

5 25
Glenn Johansson Pilatorps MK Team Tyringe Bildemontering AB 7 4 3 14

6 2
Henrik Friberg Kristianstad FRC 5 3 5 13

A - FINAL DAMER

1 608
Olivia Chronwall Dalby MK 7 7 7 21

2 602
Diana Lindeberg Dalby MK Barum Racing 7 7 7 21

3 611
Siv Walter Hästveda FRC 4 5 5 14

4 603
Martina Wahlman Hästveda FRC 5 3 3 11

5 607
Ronja Frankel Hästveda FRC 3 5 5 13

6 609
Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga 5 4 4 13

A - FINAL JUNIORER

1 317
Dennis Gudmundson Kristianstad FRC Barum Racing 7 7 7 21

2 316
Hannah Svensson Hästveda FRC Team Tyringe Bildemontering 5 7 7 19

3 312
Anton Andersson Rocks MK 7 4 7 18

4 r 311
Viktor Jacobsson SMK Helsingborg Team Rovegårdens FR 3 3 5 11

A - FINAL JUNIORER

5 314
Robin Nilsson Eslövs MK 3 4 5 12

6 315
Daniel FrØlich Grimslövs MS 4 7 4 15

B - FINAL JUNIORER

1 311
Viktor Jacobsson SMK Helsingborg Team Rovegårdens FR 3 3 5 11

2 304
Harley Petersson SMK Helsingborg 5 2 4 11

3 302
Erik Persson SMK Helsingborg 4 5 3 12

4 308
Oskar Brodén Hästveda FRC S 5 5 10

5 303
Elias Ovesson Tomelilla MK B 5 4 9

6 307
Sanna Roos SMK Helsingborg 5 4 3 12

ÖVRIGA SENIORER

40
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 4v S 7 11

11
Jim Kronbäck Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB 3 4 4 11

nr. 112

23
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 3 4 4 11

46
Christian Klang Eslövs MK 4 3 4 11

54
Christian Rönnerberg Höörs MK 4 3 4 11

41
Morten Solberg Kristianstad FRC 3 5 3 11

57
Leif Rönnerberg Höörs MK 4 4 3 11

45
Johan Fransson Grimslövs MS / TEAM BBG nr. 323 7 2 2 11

16
Oliwer Hansen Laholms MK Sv 5 5 10

38
Daniel Johansson Södra Sunnerbos MK 2 4 4 10

10
Gustaf Bysén Ryds MK 2 5 3 10

30
Bengt Svensson Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB B 5 4 9

nr. 112

53
Jesper Johansson SMK Örkelljunga 3 2 4 9

59
Jonas Johansson Pilatorps MK 7 B 2 9

58
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 3 B 5v 8

49
Robin Hansen Laholms MK 2 3 3 8

1
Albin Ekenberg Lessebo MK 2 4 2 8

32
Joel Hult Hästveda FRC / Team Rallyshop.se nr. 116 4 4 E 8

4
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 1 3 3 7

35
Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 4 3 T 7

14
Rasmus Johansson Huléen Pilatorps MK / Team Tyringe Bildemontering AB 4 3 S 7

nr. 259

8
Patrik Crona Älmhults MK B 3 3 6

3
Nils Lundström Hästveda FRC / Bubbarpsranch 3 1 2 6

17
Gert Bauhn SMK Örkelljunga B 2 2 4

29
Conny Jönsson Hästveda FRC 2 2 B 4

20
Tim Byrskog Lessebo MK 4 B B 4

7
Johnny Persson Grimslövs MS 4 B E 4

22
Michael Sörensen Hästveda FRC / TEAM Magic Racing nr. 224 B 3 Å 3

26
Patrik Nilsson Ljungby MK / TEAM BBG nr. 323 3 S Å 3

ÖVRIGA SENIORER

24
Kim Hult Grimslövs MS 2 B 2

18
Erik Holst Kristianstad FRC B E Å 0

33
Magnus Nilsson Svedala MK / TEAM Magic Racing nr. 224 B E Å 0

34
Martin Bysén Ryds MK B E Å 0

ÖVRIGA DAMER

601
Anna Gunnarsson SMK Örkelljunga 3 3 4 10

605
Sara Ahlberg Kristianstad FRC 4 B 3 7

610
Lina Vångendal Laholms MK B 4 2 6

606
Jenny Nilsson SMK Örkelljunga B E Å 0

ÖVRIGA JUNIORER

309
Sigrid Petersson Grimslövs MS 4 2 3 9

305
Isabell Persson Hästveda FRC 3 3 2 8

301
Sebastian Dahl Hästveda FRC / Team Rallyshop.se nr. 116 7 E Å 7

313
Robert Olsson Karlskrona AK 2 3 B 5

306
Mattis Ekberg Ryds MK B E Å 0

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se