Resultat

XL-Bygg i Osbyracet

2017-05-06


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 52
Gert-Göran Persson Tomelilla MK Team Magic Racing 5 7 7 19

2 1
Jimmy Gudmundsson Kristianstad FRC Barum Racing 7 5 7 19

3 r 37
Bo Nilsson Asarums MS 7 3 7 17

4 23
Richard Dalberg SMK Örkelljunga 7 7 7 21

5 36
Benny Olsson SMK Helsingborg Team Pärup Racing 4 7 7 18

6 51
Freddy Malmberg Ljungby MK Team Magic Racing 7 7 7 21

B - FINAL SENIORER

1 37
Bo Nilsson Asarums MS 7 3 7 17

2 r 33
Björn Nilsson Hässleholms MK Barum Racing 2 4 7 13

3 20
Tommy Persson Pilatorps MK 4 7 5 16

4 18
Johnny Persson Grimslövs MS 7 5 4 16

5 5
Christian Nilsson Osby MK 5 7 4 16

6 40
Sebastian Dahl Hästveda FRC Rallyshop Motorsport 7 5 5 17

C - FINAL SENIORER

1 33
Björn Nilsson Hässleholms MK Barum Racing 2 4 7 13

2 12
Berthil Hansen Laholms MK Hansens Motorsport & Hyrkart i 2 4 7 13

Laholm

3 42
Patrik Nilsson Laholms MK 4 7 4 15

4 r 47
Jimmy Persson Kristianstad FRC 3 5 5 13

5 8
Joel Hult Hästveda FRC Rallyshop Motorsport 4 5 5 14

6 11
Simon Nilsson SMK Örkelljunga 7 3 5 15

D - FINAL SENIORER

1 47
Jimmy Persson Kristianstad FRC 3 5 5 13

2 28
Mattias Johansson SMK Örkelljunga 5 3 4 12

3 46
Mikael Lövgren Grimslövs MS 5 2 5 12

4 50
Morten Solberg Kristianstad FRC Barum Racing 2 5 4 11

5 21
Emil Nilsson Osby MK 5 2 5 12

6 10
Andreas Nilsson Pilatorps MK 5 5 3 13

A - FINAL DAMER

1 617
Sofie Fors Ljungby MK Team Magic Racing 4 7 7 18

2 616
Nellie Englund Hästveda FRC 7 7 7 21

3 604
Tina Jönsson Kristianstad FRC Bil & Maskin Degeberga AB 7 5 5 17

4 610
Rebecka Kedemyr Kristianstad FRC 7 2 5 14

5 618
Susanne Persson Tomelilla MK Team Magic Racing 5 5 7 17

6 r 603
Jenny Nilsson SMK Örkelljunga 3 7 4 14

B - FINAL DAMER

1 603
Jenny Nilsson SMK Örkelljunga 3 7 4 14

2 608
Josefina Stigsson Kristianstad FRC Barum Racing 5 3 3 11

3 607
Linda Nilsson Kristianstad FRC 1 5 5 11

4 606
Mia Fjellström Laholms MK 4 4 2 10

B - FINAL DAMER

5 611
Anna Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 3 4 9

6 613
Sara Ahlberg Kristianstad FRC 3 3 4 10

A - FINAL JUNIORER

1 303
Dennis Gudmundson Kristianstad FRC Barum Racing 7 7 7 21

2 307
Fabian Solberg Kristianstad FRC Barum Racing 7 4 5 16

3 304
Isabell Persson Hästveda FRC 5 5 B 10

4 309
Alexandra Sörensen Hästveda FRC Team Magic Racing 4 4 4 12

5 305
Elliot Petersson SMK Helsingborg 4 5 3 12

6 310
Robert Olsson Karlskrona AK 5 7 7 19

ÖVRIGA SENIORER

3
Christian Klang Eslövs MK 3 4 4v 11

4
Peter Lindbom SMK Helsingborg / Lindbom Motorsport och 4v 4 3 11

Däckservice

31
Robin Lagerström Kristianstad FRC 7 4 B 11

19
Jim Kronbäck Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB 2 5 3 10

nr. 112

14
Tomas Hagman Dalby MK 5 2 3 10

35
Bengt Svensson Kristianstad FRC / Bil & Maskin Degeberga AB 3 7 S 10

nr. 112

49
Michael Grahn SMK Helsingborg 4 B 5 9

27
Patrik Crona Älmhults MK 2 3 4 9

43
Emil Riihelä Kristianstad FRC 3 4 2 9

38
Jonas Persson Osby MK 5 4 B 9

48
Lars Hermansson Hästveda FRC 1 3 4 8

25
Johan Lagerström Kristianstad FRC 3 2 2 7

30
Fredrik Grahn SMK Helsingborg 4 3 B 7

9
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 3 B 3 6

39
Putte Olsson SMK Helsingborg 1 3 2 6

13
Linus Jönsson Kristianstad FRC 3 2 1 6

15
Kim Nilsson Osby MK 4 2 B 6

44
Gert Bauhn SMK Örkelljunga 2 1 2 5

6
Christian Rönnerberg Höörs MK 1 4 B 5

7
Roger Sandin Kristianstad FRC S 1 3 4

32
Johan Gunnarsson SMK Örkelljunga 3 B Å 3

2
Joakim Svensson Hästveda FRC 2 B E 2

17
Mattias Hansen Hästveda FRC / Team Rallysaft nr. 134 S 1v Å 1

29
Conny Jönsson Hästveda FRC B B B 0

26
Manfred Levander Eslövs MK B B E 0

45
Joakim Holmstedt Osby MK B B Å 0

16
Joakim Klang Eslövs MK B E Å 0

ÖVRIGA DAMER

ÖVRIGA DAMER

601
Johanna Nilsson Kristianstad FRC / Barum Racing nr. 143 5 4 B 9

609
Martina Wahlman Hästveda FRC 4 1 3 8

602
Siv Walter Hästveda FRC 2 4 2 8

615
Sabina Kedemyr Kristianstad FRC 3 1 3 7

614
Annica Johansson SMK Örkelljunga 2 2 2 6

612
Sigrid Petersson Grimslövs MS 1 2 1 4

910
Victoria Gengård Södra Sunnerbos MK DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

302
Oskar Brodén Hästveda FRC 3 E 5 8

308
Balthazar Kristiansson Hästveda FRC 3 B B 3

901
William Thornström SMK Helsingborg / Lindbom Motorsport och DEBUTANT

Däckservice

902
Ida Wremerth Hästveda FRC DEBUTANT

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se