Resultat

Försommarracet

2009-05-09


Plac. Start. nr. Klubb / Anmälare 1
2
3
4
5
6
Tot

A - FINAL SENIORER

1 81
Dennis Johansson Dalby MK 5 7 7 19

2 r 86
Jim Oscarsson Dalby MK Team Rallysaft 7 4 4 15

3 83
Åke Ingemansson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 7 7 21

4 69
Harald Lanqvist Ljungby MK TDM Motorsport 7 7 5 19

5 64
Gert-Göran Persson Pilatorps MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

6 23
Martin Isaksen Kristianstad FRC Team Stubbarp 4 7 7 18

B - FINAL SENIORER

1 r 86
Jim Oscarsson Dalby MK Team Rallysaft 7 4 4 15

2 1
Daniel Pettersson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7v 7 4v 18

3 11
Johnny Åkesson Dalby MK 4 7 7 18

4 84
Håkan Jönsson SMK Helsingborg Team Filborna 4 7 7 18

5 57
Christian Lanqvist Ljungby MK TDM Motorsport 7 7 3 17

6 31
Kristian Gerdtsson Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 3 7 7 17

C - FINAL SENIORER

1 86
Jim Oscarsson Dalby MK Team Rallysaft 7 4 4 15

2 34
Mikael Ingemansson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 5 5 5 15

3 18
Johnny Carlsson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 7 4 4 15

4 16
Conny Jönsson Hästveda FRC 4 4 7 15

5 15
Conny Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 5 4 7 16

6 47
Joakim Pettersson Hässleholms MK 5 7 4 16

A - FINAL DAMER

1 616
Linda Silow Ljungby MK Team Rovegårdens FR 7 4 7 18

2 r 618
Anna Dahl Grimslövs MS 3 4 4 11

3 603
Ann Rasmusen Pilatorps MK 3 5 5 13

4 611
Nathalie Johansson Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 7 7 5 19

5 602
Linda Nyberg Grimslövs MS Tyringe Bildemontering AB 7 7 7 21

6 601
Ida Svensson Hästveda FRC Team Rovegårdens FR 4 3 7 14

B - FINAL DAMER

1 618
Anna Dahl Grimslövs MS 3 4 4 11

2 613
Yvonne Bzorek Tomelilla MK Vrooom Motorsport 5 2 3 10

3 607
Emma Linder Grimslövs MS Gitts Åkeri 5 5 3 13

4 609
Martina Jönsson Hästveda FRC 4 3 5 12

5 614
Josefin Gustafsson Asarums MS 4 7 B 11

6 619
Josefin Knutsson SMK Helsingborg 5 5 B 10

A - FINAL JUNIORER

1 309
Kristian Persson Kungsbacka MA 4 7 5 16

2 305
Tom Edvardsson Bromölla MK TEAM Magic Racing 7 7 7 21

3 317
Robin Gustafsson Pilatorps MK Gunnars Motorsport 7 7 5 19

4 310
Filip Svensson Hästveda FRC 5 5 7 17

A - FINAL JUNIORER

5 r 303
Robin Mattisson Asarums MS Team Åsa-Nisse Vebo trim 2 5 5 12

6 311
Sebastian Nilsson Tomelilla MK 7 4 7 18

B - FINAL JUNIORER

1 303
Robin Mattisson Asarums MS Team Åsa-Nisse Vebo trim 2 5 5 12

2 307
Anton Claesson Grimslövs MS 5 B 4 9

3 316
Elias Andersson Tomelilla MK 4 5 3 12

4 302
Magnus Nilsson Pilatorps MK 3 3 4 10

5 312
Oscar Olsson SMK Helsingborg Team Filborna 3 4 3 10

6 319
Andreas Nilsson Pilatorps MK 5v 3 2 10

ÖVRIGA SENIORER

88
Jerry Svensson Hästveda FRC / Tyringe Bildemontering AB nr. 2 5 7 14

14
Lars Linder Grimslövs MS / Gitts Åkeri nr. 642 2 7 5 14

68
Andreas Karlsson Asarums MS 1 5 7 13

65
Johan Pedersen SMK Helsingborg 4 5 4 13

87
Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 5 4 4 13

73
Mats Larsson SMK Helsingborg / Team Filborna nr. 234 7 3 3 13

90
Bengt-Åke Nilsson Osby MK 3 4 5 12

91
Conny Carlsson Osby MK 4 3 5 12

19
Tim Johansson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 5 5 2 12

10
Gustaf Gustafsson Grimslövs MS / Team Rallysaft nr. 134 7 5 B 12

41
Lennart Bergstedt Kristianstad FRC 7 5 B 12

46
Patrik Nilsson Simrishamns MK 7 5 B 12

52
André Persson Broby MK / Team Rovegårdens FR nr. 195 5 7 12

62
Stefan Svensson Kristianstad FRC / TEAM Ripa Folkrace nr. 250 5 1 5 11

12
Patrik Lundgren Tomelilla MK 3 4 4 11

28
Jörgen Hansson Christianstad RC / TEAM Magic Racing nr. 224 7 B 4 11

50
Lasse Jacobsen Sjöbo MK 4 4 3 11

30
Michael Sörensen Bromölla MK / TEAM Magic Racing nr. 224 7 4 S 11

61
Göran Jansson Pilatorps MK / Gunnars Motorsport nr. 217 5 5 10

3
Christian Persson Kristianstad FRC 3 2 5 10

58
Mikael Persson Kristianstad FRC 4 1 5 10

4
Bo Sörliden Kristianstad FRC / Team Stubbarp nr. 433 4 4 2 10

6
Kenneth Johnsson SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 5 5 B 10

35
Tobias Olsson Dalby MK 5 B 4 9

70
Johan Nilsson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 2 4 3 9

60
Fredrik Eklund Bromölla MK 4 2 3 9

27
Jonas Byrskog Lessebo MK 2 5 2 9

42
Tobias Andersson Christianstad RC / V.VRAM RACING nr. 276 2 5 2 9

20
Per-Ola Kullberg Tomelilla MK / Vrooom Motorsport nr. 303 3 4 2 9

48
Henrik Sjöberg Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 S 3 5 8

67
Glenn Lindell SMK Helsingborg / Team Essen nr. 321 1 3 4 8

ÖVRIGA SENIORER

45
Gert Daun Sjöbo MK 1 4 3 8

29
Tuomo Hätälä Jönköpings MK 4 1 3 8

76
Freddy Malmberg Pilatorps MK / TEAM Magic Racing nr. 224 5 3 B 8

7
Emil Bäckman Tomelilla MK B 3 4 7

5
Magnus Olsson Hästveda FRC 2 2 3 7

21
Jörgen Persson Kristianstad FRC 2 2 3v 7

49
Alf Andersson Tomelilla MK / Vrooom Motorsport nr. 303 3 2 2 7

37
Per-Olof Leandersson Kalmar MK / Orrefors Bilverkstad nr. 188 4 3 S 7

24
Marcus Olsson Hästveda FRC 1 B 5 6

44
Kjell-Åke Andersson Haninge MK 3 3 B 6

56
Jesper Andersson Hästveda FRC 3 3 B 6

72
Greger Ljung Simrishamns MK 3 3 Å 6

25
Lars Danielsson Ljungby MK / TDM Motorsport nr. 5 3 B 2 5

78
Kari Häggman Eksjö FRC / Team Pekka Power nr. 431 2 2 Å 4

74
Börje Persson Osby MK 4 S Å 4

79
Pelle Olausson Tomelilla MK / Vrooom Motorsport nr. 303 3 B Å 3

71
Mats Olsson Tomelilla MK 3v B 3

22
Kjell Jönsson Hästveda FRC 1 1 Å 2

32
Tony Sandelius Broby MK 2 B 2

80
Magnus Lavesson Hässleholms MK / Vrooom Motorsport nr. 303 B B B 0

54
Niklas Christensen Pilatorps MK B Å 0

33
Roland Olsson Sjöbo MK B B 0

63
Joakim Olsson Hästveda FRC B Å 0

77
Fredrik Silow Ljungby MK / Team Rovegårdens FR nr. 195 B Å 0

82
Marek Bzorek Tomelilla MK / Vrooom Motorsport nr. 303 S Å 0

53
Kim Olsson Simrishamns MK Å 0

8
Fredrik Nilsson SMK Helsingborg S S 0

51
Jan Nilsson Pilatorps MK B 0

59
Niklas Sjögren Kristianstad FRC B 0

ÖVRIGA DAMER

617
Fatima Anderberg Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 B 2 4 6

615
Angelica Edvardsson Kristianstad FRC / BARUM RACING nr. 143 B 4 B 4

605
Lina Leandersson Kalmar MK / Orrefors Bilverkstad nr. 188 B 3 B 3

608
Åsa Nyberg Grimslövs MS / Tyringe Bildemontering AB nr. B Å 0

612
Veronica Christensen Pilatorps MK S Å 0

610
Lina Pedersen SMK Helsingborg B B 0

606
Mia Nilsson Pilatorps MK B Å 0

901
Camilla Nordström Hästveda FRC DEBUTANT

ÖVRIGA JUNIORER

313
Elin Linder Grimslövs MS / Gitts Åkeri nr. 642 B 4 4 8

314
My Svensson SMK Helsingborg 3 2 3 8

ÖVRIGA JUNIORER

315
Rebecca Jönsson Grimslövs MS 2 3 2 7

306
Jens Olssson Simrishamns MK 4 Å 4

301
Christoffer Andersson Tomelilla MK 1 Å 1

308
Emil Ohlin Simrishamns MK B Å 0

902
Jacob Thell Eslövs MK DEBUTANT

903
Emil Linder Grimslövs MS / Gitts Åkeri nr. 642 DEBUTANT

904
Kevin Olsson Tomelilla MK DEBUTANT

905
David Sjögren Kristianstad FRC DEBUTANT

906
Tim Bergstedt Kristianstad FRC DEBUTANT

U T E S L U T N A

SENIORER

26
Tomas Hansson Tomelilla MK 5 U 5

v
= Varning B
= Brutit Å
= Återbud S
= Svart flagg

r
= Runner Up E
= Ej Start T
= Teknisk flagg U
= Utesluten

Copyright © hfrc.se 2008-2018 All Rights Reserved
designed by christofferjohansson.se